Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6416
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cudze chwalicie, swego nie znacie

Środa, 27 sierpnia 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cudze chwalicie, swego nie znacie
Nie trzeba jechać daleko, aby trafić do rzadko odwiedzanych, ale bardzo urokliwych zakątków Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało już tylko kilka dni, a już teraz Gimnazjum nr 4 zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta do wzięcia udziału w projekcie „Przygoda z regionem”. W programie znajdą się m.in. bezpłatne warsztaty przyrodniczo–historyczne, wycieczki regionalne, konkursy oraz wykłady. Uczestnicy otrzymają również cenne wyposażenie.

„I ty możesz przenosić góry” to nazwa bezpłatnych warsztatów przyrodniczo – historycznych zorganizowanych przez Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Udział w nich mogą wziąć wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów w Jeleniej Górze, którzy interesują się Dolnym Śląskiem. W ramach projektu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać najpiękniejsze zakątki naszego regionu, ale również osobiście je odwiedzić i podyskutować o nich z rówieśnikami podczas wykładów tematycznych.

- Projekt obejmuje 90 minut warsztatów o tematyce regionalnej, 22 wycieczki w najciekawsze zakątki regionu oraz konkursy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne – wymienia Dominika Borodziuk, lider promocji projektu. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymają nieodpłatnie przygotowane wcześniej materiały szkoleniowe oraz polary, plecaki, czapeczki, kompasy, krzywomierze, lornetki, przewodniki, mapy itp.

Warsztaty teoretyczne będą prowadzone w piątki w godzinach 15 – 16.30, natomiast na wycieczki po regionie 15-osobowe grupy będą wyruszać ze swoimi opiekunami (przewodnikami sudeckimi) w soboty. Ale to nie wszystko. Uczestnicy będę brali również udział w wykładach połączonych z dyskusją oraz w konkursach, w których zwycięzcy otrzymają cenne nagrody.

Zajęcia będą prowadzone od października do czerwca. Nabór trwa od początku września, a zapisać można się drogą elektroniczną oraz w sekretariacie Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze przy ulicy Karłowicza 33.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej projektu: gim_4projektregionalny@vp.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt został w całości sfinansowany przez Unię Europejską w związku z realizacją Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group