Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7251
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Coraz bliżej kupieckiej spółki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 maja 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj po raz kolejny zebrali się kupcy z targowiska na Zabobrzu, aby ustalić następne kwestie dotyczące założenia przez nich spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Debata miała miejsce w Gimnazjum nr 4.

Miasto reprezentował zastępca prezydenta Jerzy Lenard. Przybyła też radna Bożena Wachowicz-Makieła oraz mecenas Klukowski. Spotkanie było podzielone na trzy części. Po pierwsze głos mieli zabrać goście. Mecenas miał wyjaśnić, jak założyć spółkę, a potem kupcy mieli wybrać pięciu kandydatów do rady nadzorczej. Warto wspomnieć, że tego samego dnia odbyło się spotkanie z Kazimierzem Wilkiem, administratorem ryneczku.

Jerzy Lenard zaproponował kupcom halę dwukondygnacyjną lub pozostawienie układu przestrzennego targowiska tak jak jest. Zwrócił jednak uwagę na to, że nie może to pozostać tak, jak jest, należy zadbać o wizerunek targowiska. Poinformował zebranych, że planowane jest poszerzenie pasa drogowego od ulicy Różyckiego. Wydział Architektury przygotował już wstępną koncepcję. Pojedyncze alejki targowe mają wyglądać tak samo.

Samorządowiec namawiał rozmówców, aby optowali za jak najdłuższą umową dzierżawy, ponieważ wtedy jest najbezpieczniej. Przypomniał, że prezydent będzie prowadził rozmowy tylko z taką spółką, która skupiać będzie co najmniej połowę kupców. Następnie głos zabrała radna Bożena Makieła. Była ona razem z kupcami w Krakowie.

Zadeklarowała, że jej klub Jelenia Góra XXI w pełni popiera działania handlowców. Oznajmiła, że 25 maja odbędzie się spotkanie z przedstawicielami targowisk Flora i Zabobrze. Zgodziła się z Jerzym Lenardem, mówiąc że im dłuższy czas dzierżawy tym lepiej.

Liderka samorządu kupieckiego Danuta Wójcik oznajmiła kolegom, że poparcia im udzielił Klub Prawa i Sprawiedliwości . Do spółki zadeklarowały przystąpić 74 osoby, które handlują na ryneczku. Planują założyć spółkę 31 maja. Kupcy zdają sobie sprawę z tego, że muszą zmienić swój wizerunek, nie podjęli jednak jeszcze decyzji, jak ich miejsce pracy ma wyglądać. Targowisko w Cieplicach nie wyraziło chęci założenia spółki kupieckiej.

Mecenas Klukowski przeczytał kupcom umowę i na bieżąco wraz z Jerzym Lenardem wyjaśniali trudniejsze zapisy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 18-05-2010 9:54
a kupcy z Flory powinni zajac sie swoja patronka i raz w roku ja wykapac
~~~ 18-05-2010 11:06
Pan Kazimierz Wilk-podły administrator...
~MARKO 18-05-2010 15:18
TEN KTO NAPISAŁ O KĄPIELI PATRONKI TO NAJPIERW POWINIEN NAUCZYĆ SIĘ POPRAWNIE PISAĆ.POWINNO BYĆ :WYKĄPAĆ, A JEST NAPISANE WYKAPAC:GRATULACJE!!!
~$kupiec$ 18-05-2010 16:08
Kampania wyborcza w pelnym gazie,kupcy z Zabobrza oczywiscie poprzez dzialania pani Wójcik jak zawsze sa w pierwszym szeregu.Zakladanie spólki jest pod ciagla presja usuniecia z targowiska opornych,nie przedstawiono projektu płynnosci finansowej,na podjecie decyzji przystapienia dano 14 dni a jezeli nie to nie ma obcji na pozniejsze zapisanie,na kolanie wybrano rade nadzorcza ktorej polowa czlonkow zalega z oplatami.Jak mozna zaufac tej spólce powiezajac gotowke w wysokosci 50zl za metr posiadanego pawilonu.KUPCY Z ZABOBRZA PRZEMYSLCIE TO DOKLADNIE ZANIM PODEJMIECIE DACYZJE.Nie jestem \"czlowiekim Wilka\" TYLKO OBAWIAM SIE O MOJE MIEJSCE PRACY.
~były handlowiec 18-05-2010 16:12
A gdzie jest pan Prystrom - to on już nie wspiera kupców???? - tyle miął do powiedzenia w poprzednich wyborach samorządowych !!!!!! - ktoś mi to wyjaśni ???????
~zilony rynek 18-05-2010 20:01
już dosyć oszustw i machlojek, rżnięcia kupców na każdym kroku,kupcie sobie hektar ziemi.Kępiński niech wybuduje Świniarnię (bo ponoć nic mu tak nie wychodzi jak budowanie) ,a p.Wilk nich mu Nią zarządza (bo też nic mu tak nie wychodzi jak zarzadzanie) Będziecie wówczas na SWOIM Panowie!
dolnoślązak 18-05-2010 20:02
Jak ja się cieszę, że swoją szczęko-budkę sprzedałem po 6-ciu miesiącach od założenia tzw. marketo-targowiska "RONDO". W latach 90-tych - u progu rozkwitu - było to już dno i wodorosty.
~ja 18-05-2010 20:35
i słusznie , bo takie targowiska to unikat
~panna 18-05-2010 20:43
Nareszcie po tylu latach nadszedł czas na zmiany. Zmiany na lepsze dla kupców klientów i dla miasta. Zegnaj p. Wilk i Kępiński i uwierzcie że nikt za wami tęsknił nie będzie wręcz przeciwnie wszyscy nareszcie od was odpoczną od pomawiania i zastraszania. Każdy z kupców odlicza już czas..
dolnoślązak 18-05-2010 21:05
"Gonił wilk razy kilka...." Pogonili też i Kępińskiego. Super "wash and go".
~taka prawda 18-05-2010 21:26
jeszcze kupcom nie powiedzieli, ze muszą wziąć parę milionów kredytu na budowę swojego własnego centrum handlowego? jak im powiedzą, to po spółce...
~do(kupiec) 18-05-2010 21:33
....i kto to mówi? ...jak zwykle KĘPIŃSKI,człowieku opamiętaj się i zacznij szukać roboty,bo na rynku nawet do sprzątania się nie załapiesz
~poszkodowany 18-05-2010 22:31
Kępiński jak zwykle, jak nie o wyborach to o Wójcikowej.Człowieku,zajmij się wreszcie sobą!Weź się lepiej do roboty i oddaj ludziom pieniądze bo dalej śpią na materacach.
~ara 18-05-2010 22:50
Może niech PITOL zacznie od początku KIELNIA I WIADERKO!!!!!
~kupiec prawdziwy 18-05-2010 23:06
do; taka prawda-piszesz bzdury wiem kim jesteś i nie strasz ludzi bo i tak się nie boją.Straszyłeś ich przez 6 lat i co?- masz samych wrogów;jestem kupcem prawdziwym ,a nie jak ty Farbowany.
~Były 19-05-2010 3:28
Na pewno inicjatywa słuszna,powstała za czasów "Zośki",kupcy chcieli wziąć administrowanie w swoje ręce,ale wówczas się nie udało, bo była to kura znosząca złote jajo." Józek " się prawie zgodził, ale ostatecznie wybrał "kolegę ,który o dziwo jakoś się sprawdził i Flora była dość przyzwoitym miejscem do handlu. Stworzenie i prowadzenie spółki kupieckiej,gdzie jest te podmiotów,a co za tym idzie interesów,stanowi nie lada wyzwanie.Bezpowrotnie minęły czasy "starego zarządu spółki "Kupcy i Handlowcy",którzy "za frico"kosztem swojego handlowego czasu latali po urzędach załatwiać kupieckie sprawy,zbierali składki,prowadzili księgowość i pisali roczne sprawozdania do skarbówki!!!!A może dobrze by było skorzystać z ich doświadczenia - może jeszcze ktoś tam pracuje!? Po co jeździć do Krakowa i podglądać tamtejszych kupców ,przecież to inny świat,inny klient,inny towar,przykłady trzeba brać z podobnego środowiska, choćby z Wrocławia,gdzie są też spółki kupieckie,też powstały ich hale i klimaty podobne!! Więc do roboty,przycisnąć trochę prezydenta przed wyborami i może coś się uda....Życzę powodzenia i zdrowia,bo tego potrzeba na pewno wiele... Były kupiecccc!
~aras ziel 19-05-2010 20:42
kupcy nie gęsi i swój język i rozum mają,liczyć potrafią i wiedzą komu zaufać.
~diablo 19-05-2010 20:49
Kępiński i Wilk to dwaj cwaniacy,ale to już koniec panowie
~zabobrzanin 21-05-2010 21:43
no nareszcie Miasto pomyślało o o małych rodzinnych firmach,oby tylko te zielone światło nie zmieniło koloru na czerwone.Już czas najwyższy aby coś się zmieniło. Pani Danusi gratuluję uporu w działaniach,bo sam też tam handlowałem i miałem do czynienia z p. Wilkiem i p.Kępińskim, są to bardzo źli ludzie/
~:D 29-05-2010 0:38
Kępiński tym zarzadzał-bo juz tak moge powiedziec , a Wilk tylko przystawial mu swoje pieczatki... taka jest prawda ... Kępiński nie mogl prowdzic takiej dzialanosci bo mial i ma wyroki na swoim koncie tak wiec dogadal sie z kolega i jakos przez te 6-7 lat udalo im sie wyrwac troche kasy... oby wszystko wam zabrali... coreczka Wilka na 18 urodziny dostala nowego nissana micre cabrio... jaki ladny gest ze strony tatusia... kochany tatus prawda... nachapal sie za te podbijanie pieczatek... dziekuje dobranoc:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group