Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6467
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Coraz bliżej finału

Poniedziałek, 23 marca 2020, 7:21
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2020, 14:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Coraz bliżej finału
Fot. Przemek Kaczałko
Przebudowa ulicy ks. Kostiala i remont ul. Kamienne Schodki przebiega zgodnie z planem. W ostatnich dniach na placu budowy pojawił się asfalt, a termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Kamienne Schodki i ulicy ks. Dominika Kostiala w Jeleniej Górze wraz z remontem schodów kamiennych, budową parkingu oraz przebudową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego w technologii LED.

Dzięki inwestycji zmierzający m.in. do Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli czy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 (popularna Handlówka) będą mogli parkować w cywilizowanych warunkach. Do tej pory często była to przeprawa przez błoto.

Zadanie wykonuje Kółko Rolnicze Siedlęcin, które w przetargu zaoferowało cenę 1 330 313,88 zł. Termin realizacji to 6 grudnia 2020 r. Inwestycja znajduje się w pakiecie zadań, na które Miasto Jelenia Góra otrzymało dofinansowanie unijne. Oprócz ul. ks. Kostiala i Kamienne Schodki, w pakiecie zadań jest remont ulicy Drzymały i remont siedziby Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych - oba zadania mają już wykonawców i rusza ich realizacja.

To nie jedyna inwestycja w tym rejonie, bowiem wkrótce planowane jest otwarcie ofert w przetargu na przebudowę muru oporowego przy dawnym boisku "Handlówki", a docelowo budowę nowego boiska, gdyż jest to jedyna szkoła, która nie ma takiego zaplecza sportowego.

Twoja reakcja na artykuł?

25
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group