Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8685
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z tym SOR–em?

Niedziela, 21 lipca 2019, 9:32
Aktualizacja: Sobota, 17 sierpnia 2019, 12:59
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Co z tym SOR–em?
Fot. Paweł Guszała
Do naszej redakcji dochodzi coraz więcej niepokojących informacji od mieszkańców na temat działalności jeleniogórskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Problemem ma być poziom obsługi i czas oczekiwania.

Na początku należy zaznaczyć, że SOR to najtrudniejszy oddział w każdym szpitalu. To tam trafia zawsze najwięcej osób potrzebujących pomocy, w różnym stanie. Średnio w ciągu roku na jeleniogórskim oddziale przyjmowanych jest około 30 tysięcy osób. Jak łatwo policzyć, daje to ponad 80 pacjentów dziennie. Wśród nich oczywiście są osoby niezadowolone z pracy personelu medycznego.

W 2018 roku na pracę SOR-u mieliśmy 23 skargi, z czego 6 okazało się zasadnych. Do maja 2019 roku jest 5 skarg, z czego 2 zostały uznane jako zasadne – mówi Zbigniew Markiewicz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

Najwięcej skarg dotyczy zachowań lekarzy i pielęgniarek.

Nie mogę powiedzieć, że za każdym razem nasz personel jest idealny, bo czasami poniosą emocje. I najczęściej skargi dotyczą tego typu zdarzeń. Natomiast skarg odnośnie samej merytoryczności funkcjonowania, na chwilę obecną w tym roku jeszcze nie mamy – kontynuuje Z. Markiewicz.

Bardzo dużym, jak nie największym problemem SOR-u jest czas oczekiwania. Nagłe przypadki przyjmowane są poza kolejnością, reszta musi czekać i to często po kilka godzin.

Podyktowane jest to liczbą pacjentów i personelu. Jeśli chodzi o lekarzy ze specjalizacją z medycyny ratunkowej, to jest ich tylu, ilu jest i na razie nie zapowiada się, żeby było więcej. Jeżeli będą chętni, na pewno ich zatrudnimy – kończy Z. Markiewicz.

A jakie Państwo mają doświadczenia z tym miejscem? Czekamy na komentarze.

Twoja reakcja na artykuł?

7
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
5%
Nudzi
10
7%
Smuci
29
21%
Złości
82
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group