Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8474
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z pałacykiem przy Termach?

Czwartek, 21 stycznia 2016, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 22 stycznia 2016, 8:13
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Co z pałacykiem przy Termach?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Pod koniec minionego roku Miasto odzyskało obiekt przy Termach Cieplickich, w którym przez kilka lat funkcjonowało Przedszkole „Zaczarowany Parasol”. – Obecnie pałacyk został przekazany w zarząd spółce Termy Cieplickie, która ma przygotować koncepcję zagospodarowania budynku i znaleźć dla niej finansowanie
– mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Czy już wiadomo co tam będzie?– pytają nasi Czytelnicy.

Jak mówi wiceprezydent Jeleniej Góry, w minionym roku skończyła się umowa dzierżawy tego obiektu i Miasto jej nie przedłużało. Od 1 września 2015 r. Przedszkole „Zaczarowany Parasol” przeniosło się do wyremontowanego budynku przy ul. Struga, około 0,5 km od poprzedniej siedziby. Od tego czasu pałacyk stoi pusty.

- Miasto powierzyło nam ten obiekt w zarządzanie 1,5 miesiąca temu, więc jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji zagospodarowania i po jej zaakceptowaniu przez zarząd i radę nadzorczą, przygotujemy kosztorys oraz przystąpimy do szukania źródeł finansowania – mówi Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie.

– Obecnie trwa procedura przekazania tego obiektu spółce Termy Cieplickie na własność – dodaje prezes.
Docelowo obiekt ma zostać przeznaczony na pokoje hotelowe, i być może gabinety spa. - Teren przyległy do budynku zostanie przyłączony do Term Cieplickich i przeznaczony na basen zewnętrzny i usługi basenowe – dodaje Zbigniew Kubiela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group