Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6138
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z mostem nad Młynówką?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 maja 2012, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2012, 8:26
Autor: Petr
Fot. Petr
Czy most nad Młynówką, który w założeniu miałby połączyć ul. Pijarską i ścieżkę rowerową w Jeleniej Górze zostanie wreszcie dokończony? Z informacji wynika, że termin oddania go do eksploatacji upływa we wrześniu br. Choć czasu zostało niewiele – póki co, na brzegach rzeki „stoją i straszą” jedynie zbrojenia oraz przyczółki. – Kiedy ktoś weźmie się do roboty i zrobi coś z tym upiorem? – pyta pan Ryszard, mieszkaniec kamienicy przy Pijarskiej.

W podobnym tonie wypowiadają się również mieszkańcy ulicy Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze, przy której zbudowano ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki Młynówki. Co ważne, zapytane przez nas osoby podkreślają zgodnie, że niedokończony most nie tylko szpeci okolicę lecz jest niebezpieczny dla dzieci bawiących się obok ścieżki i zwierząt, z którymi wychodzą na spacer jeleniogórzanie.

– Zbrojenia i przyczółki stoją i straszą. Ale nie tylko, naszym zdaniem teren jest niewłaściwie zabezpieczony, a te wszystkie sterczące druty mogą zagrażać i zdrowiu, i życiu. Niech jakieś dziecko przejdzie przez płot, potknie się i na nie upadnie. Tragedia gotowa! Nie da się zawsze upilnować; to samo tyczy się domowych pupili – mówią pan Ryszard z Pijarskiej i pan Robert z Osiedla Robotniczego (nazwiska do wiadomości redakcji).

Kiedy ktoś zrobi coś z tym upiorem, pytając za panem Ryszardem? Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. - Termin umowy oddania tego mostu do eksploatacji jest określony na koniec września 2012 r. Niektóre jego elementy m.in. przyczółki zostały zbudowane znacznie wcześniej, niż przewidywały terminy umowy z uwagi na potrzebę ukończenia budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Młynówki. Elementy konstrukcji mostu – które powstały na obu brzegach rzeki, umożliwią ich spięcie bez groźby uszkodzenia ścieżki – tłumaczy Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta.

I dodaje: - Dopiero po 30 września br., jeżeli wykonawca nie zdoła dokończyć budowy mostu, będzie można podjąć wobec niego działania sankcjonujące będące wynikiem niewypełnienia warunków umowy przewidującej zresztą także inne prace w pasie drogowym nowego układu komunikacyjnego, jak wyburzenie pustostanu przy zbiegu ulic Kilińskiego, Górnej i Jeleniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Bud fachman 25-05-2012 8:26
Nie wiem po co te nerwy. Most jest budowany zgodnie z planem i technologią i to tyle ma trwać. Jak nie macie pojęcia o budowie to nie zabierać głosu.
~lambert 25-05-2012 9:07
Tak... ta technologia stosowana jest w całym kraju. Polega na maksymalnym zaniżaniu ceny w przetargu, niewywiązywaniu się w terminie, realizowanie planów najtańszym kosztem, niepłacenie pieniędzy podwykonawcom i robotnikom.
~Przerzutka 25-05-2012 9:21
Z tego co wiem to inwestorem mostu jest Fokus Park, a on akuratnie padł i pewnie nie dokończy dzieła. Wykonawca byłby gotów do dokończenia prac ale kto zapłaci skoro nie ma zamawiającego. Chyba maisto musi przejąc pałeczkę
~anioł 25-05-2012 9:40
mostek to sobie mogą zrobić własnym ciałem
~ 25-05-2012 10:30
Urzędasy złodzieje, sami dokończcie mostek z podatków od Nieruchomości, jeszcze wam mało? , nachlejcie się!
~ 25-05-2012 10:50
DO: ~lambert - Mało wiesz ... niską cenę daje się tylko na przetargu, później się dopisuje aneksy z kolesiami i nas, podatników kosztuje to dużo więcej niż najwyższa cena z przetargu.
~MELIORANT 25-05-2012 11:00
O ILE MI WIADOMO MOSTEK MIAŁ WYKONAĆ EKO MEL !!!
~ARMIN 25-05-2012 12:21
A CO JEST GRANE Z GALERYJĄ NA PIJARSKIEJ. MIAŁA BYĆ OTWARTA W CZERWCU. PRZECIEŻ TAM SIE NIC NIE DZIEJE. A STĘPIEŃ CAŁY CZAS INFORMUJE NA WYŚWIETLACZU ZE WKRÓTCE OTWARCIE - JAKIEŚ TO CHYBA NIEAKTUALNE. MAŁO POWAŻNE FIRMY SIĘ BIORĄ ZA TAKIE PRZYBYTKI I WIELKA KUPA WYCHODZI Z TEGO. JAKBY BYŁA POWAŻNA FIRMA I ŚCIAGNĘŁA FAJNYCH NAJEMCÓW TO GALERIA JUZ BY HULAŁA.
~wrózka 25-05-2012 13:05
Jesli chcecie mostek mieć wykonajcie go sobie sami - jest to ostatnio bardzo modny zwrot jeleniogórskiego zarządu dróg i mostów. Sami coś sknocą a wykonać ma petent. MZD i M w jeleniej górze należałoby skrót rozszyfrowac iodczytywać jako Mało Zaradni Durnie i Mandryle ( mandryl= małpa waskonosa z jaskrawoczerwonymi zrogowaceniami na pośladkach i nosie.) Pasuje jak ulał do naszych drogowców jednemu kopa w d..ę aż się zaczerwieni drugiemu pięścią w nochala ) NAZWANIE TYCH URZEDNIKÓW URZĘDNIKAMI ZA TAKIE CYMBALSKO DURNE ODPOWIEDZI OBRAŻA PODATNIKA I RANI JEGO GODNOŚĆ.aLE W RYŁOBY SIĘ ZDAŁO CO NIE CO CHI,CHI,HA,HA.
~ 25-05-2012 16:01
CHCIELISCIE ZAWIŁE TO MACIE NIE POTRAFI DOKONCZYC ZACZETYCH INWESTYCJI A O NOWYCH TO JUZ NAWET NIE MA CO WSPOMINAC JELENIA POZOSTANIE NIEDŁUGO NIE GÓRA ALE ZA TO WIELKA ,,DZIURĄ;;
~123 25-05-2012 16:28
JA TO WSZYSTKO PODSUMUJE TAK- JAKI PAN TAKI KRAM I TYLE W TEMATACH GOSPODARCZYCH I EKONOMICZNYCH
~nooooooooooo 25-05-2012 17:42
zawiodlem sie na zawile!jak nie bedzie zrobiony most w miesiacu nie wzbiore go znow!
~oko 25-05-2012 20:56
to nie jest ścieżka rowerowa tylko spacerowo-rowerowa a to robi różnicę...
~ 26-05-2012 7:40
Ten marazm trwa, gdyz doradcy pana Z rozwazaja przeprawe tratwami! Wielkie co- kladka. Jednak Ratusz ma z tym problem. Gdyby chodzilo o jakis raut, czy fete, jedna i druga wiecej kosztuje od kladki, nie bylo by z tym najmniejszego klopotu. Ufff, nieudola wladzo miasta !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group