Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5862
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co kryje w sobie włos?

Wtorek, 5 listopada 2019, 7:00
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2019, 13:31
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co kryje w sobie włos?
Fot. użyczone
To były bardzo ciekawe zajęcia znacznie rozszerzające naszą wiedzę zawodową – mówią uczniowie kształcący się w zawodzie fryzjera w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szklarskiej Porębie po nietypowej lekcji w Centrum Trychologii w Jeleniej Górze.

Uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szklarskiej Porębie od tego roku szkolnego mogą podczas pobytu w nim zdobyć zawód fryzjera. Ważną częścią kształcenia zawodowego jest poznanie elementów trychologii, czyli nauki o diagnozowaniu i leczenia dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy.

Do tej pory diagnozę stanu włosów oraz badanie skóry głowy nasi uczniowie mogli wykonywać tylko organoleptycznie podczas zajęć w pracowni fryzjerskiej – mówi nauczyciel zawodu w MOW – ie Danuta Juszczyńska. - Dokładniejsza diagnoza w tym względzie wymaga użycia kamery trychologicznej, a tej nasza szkoła jeszcze nie posiada. Dlatego, aby poszerzyć spektrum wiedzy wychowanków naszej placówki, udało nam się nawiązać współpracę z Centrum Trychologicznym w Jeleniej Górze. Dzięki uprzejmości Henryki Dąbrowskiej – Łakomy nasi wychowankowie zapoznali się z widokiem włosów i skóry głowy w 200 – krotnym powiększeniu. Pani Henryka zademonstrowała im także 17 różnych szamponów na różne dolegliwości skóry głowy i włosów oraz pokazała efekty ich działania.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group