Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 11257
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co dalej panie prezydencie?

Poniedziałek, 20 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 listopada 2006, 12:16
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Co dalej panie prezydencie?
Fot. Archiwum
– Przede wszystkim muszę odpocząć – powiedział nam ustępujący prezydent miasta Józef Kusiak.

– Nie ukrywam, że praca w samorządzie to najdłuższy okres mojej działalności zawodowej – powiedział J. Kusiak. W sumie prezydentem był przez dwie kadencje (osiem lat). Wcześniej pracował jako wiceprezydent, kiedy miastem – w latach 1994 – 1998 rządziła Zofia Czernow.

– Co będę robił dalej? Nie wiem – mówi Józef Kusiak. – Praca radnego też wymaga wiele odpowiedzialności, ale nie tak dużej jak prezydenta miasta – dodał.
Przypomnijmy, że ustępujący szef Jeleniej Góry został radnym wybranym z listy Lewicy i Demokratów.
J. Kusiak przegrał wybory prezydenckie w pierwszej turze: zajął trzecie miejsce. Wyprzedzili go Marek Obrębalski i Miłosz Sajnog.

Ustępujący prezydent będzie zasiadał w radzie obok swojego dotychczasowego zastępcy Józefa Sarzyńskiego, ustępującego przewodniczącego rady Jerzego Pleskota, Cezariusza Wiklika – prowadzącego dotychczas obsługę prasową urzędu miasta i starostwa, długoletniego dziennikarza Gazety Robotniczej i później Gazety Wrocławskiej.
W rzędach radnych lewicy zasiądzie także Zbigniew Ładziński, nestor wśród rajców (to jego czwarta kadencja).

– Przede wszystkim muszę odpocząć – zaznacza Józef Kusiak, który już niebawem będzie musiał wyprowadzić się z gabinetu w ratuszu.

Wśród byłych rajców SLD, którzy przegrali wybory są także Grażyna Malczuk (kanclerz Kolegium Karkonoskiego) oraz Wojciech Zawlik, który cztery lata temu zajął miejsce w radzie, kiedy Józef Kusiak wygrał wybory na prezydenta z Robertem Prystromem.

Do rady miejskiej z lewicowej listy startował także bezskutecznie ustępujący wicestarosta jeleniogórski Jan Politaj. Nie dostali się do grona rajców radni SLD z kadencji 1998 – 2002: Marian Huebner (szef Związku Nauczycielstwa Polskiego) oraz Mieczysław Kapuściński.
Z listy lewicy startowała także Helena Iżycka, która w radzie miasta w latach 1998-2002 reprezentowała Unię Demokratyczną.

Start z lewicowej listy do Sejmiku Dolnośląskiego porażką zakończył się dla Jadwigi Reder-Sadowskiej (miejskiej rzeczniczki konsumentów) oraz Janusza Pezdy, byłego wojewody jeleniogórskiego i radnego sejmiku poprzedniej kadencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy chodzę do teatru?

Oddanych
głosów
517
Tak
23%
Nie
42%
Czasami
24%
Nie chodzę
10%
 
Głos ulicy
Nie chodzę do fryzjera, bo fryzjer przyjeżdża do mnie
 
Miej świadomość
100 konkretów (zrealizowano 10%): SUKCES czy PORAŻKA?
 
Rozmowy Jelonki
Przebudowy i remonty
 
Aktualności
Zmarł Zygmunt Trylański
 
Polityka
Autobusy za darmo?
 
Kilometry
Pociągiem do Karpacza już w czerwcu
 
Aktualności
Życzenia dla mieszkańców Piechowic
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group