Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7340
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co będzie z halą przy Mechaniku?

Niedziela, 6 listopada 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Kiedy w sierpniu samorząd zdecydował, że pieniądze na halę sportową przy Zespole Szkół Technicznych Mechanik zostaną przesunięte na przebudowę stadionu przy ul. Złotniczej, zaczęto powątpiewać, czy wspomniany obiekt w ogóle powstanie. Hala jednak będzie, ale dużo mniejsza i tańsza.

Latem władze miasta przyznały, że wcześniejszy projekt budowy hali sportowej za około 20 mln zł z boiskiem o wymiarach 20x40 m i widownią na 1148 miejsc siedzących oraz 400 miejsc dostawianych na trybunach, był pomysłem nietrafionym. Hala byłaby za duża dla szkoły, a za mała do organizowania w niej większych imprez sportowych czy kulturalnych.

Stąd pomysł na budowę mniejszego obiektu za około 6 mln zł, który będzie służył uczniom szkoły i klubom sportowym. Powstanie na bazie gotowego projektu budowlanego dostosowanego do uwarunkowań terenu przy ZST „Mechanik”.

Miasto ogłosiło więc przetarg na dostosowanie tego projektu, zaś oferenci mogli się zgłaszać do minionego piątku (4.11). Na dostosowanie projektu do jeleniogórskich realiów zwycięzca przetargu będzie miał czas do połowy grudnia.

Jeśli znajdą się pieniądze, budowa hali ma się rozpocząć w przyszłym roku.
Zadanie jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 priorytet 9: Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska (Działanie 9.1. Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group