Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8636
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cmentarny złodziej w rękach policji

Piątek, 27 listopada 2009, 11:26
Aktualizacja: 11:27
Autor: TEJO
Koczujący na działkach mężczyzna wykorzystał nieuwagę dwóch kobiet, które porządkowały groby bliskich. Jednej ukradł torebkę, a drugiej plecak pozostawiony w koszyku na rowerze. Jego łupem padły pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe.

Mowa o 50-latku, który grasował po cmentarzu przy ulicy Sudeckiej w niecnych zamiarach. Pierwszej kradzieży dopuścił się 13 września. Do drugiej doszło 18 listopada.

– Policjanci wytypowali sprawcę na podstawie rysopisu uzyskanego od pokrzywdzonych. Ustalili, że aktualnie koczuje on na działkach w okolicy cmentarza. Tam też został zatrzymany, a funkcjonariusze na terenie ogrodów działkowych odnaleźli wyrzuconą torebkę i plecak – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i pilnowanie swojego mienia. Na terenie cmentarzy „kieszonkowcy” uważnie obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin. Ta krótka chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group