Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 10549
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciężki los beniaminka

Sobota, 22 listopada 2008, 18:34
Aktualizacja: Niedziela, 23 listopada 2008, 17:05
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra: Ciężki los beniaminka
Fot. Benny
Po raz pierwszy w historii nasza jeleniogórska drużyna złożona głównie z dziewczynek z rocznika 1997 walczyła w lidze wojewódzkiej piłki ręcznej. Niestety podopieczne Marty Oreszczuk zajęły dopiero ostatnią lokatę przegrywając trzy z czterech rozegranych meczów.

Pierwszy z pięciu turniejów Ligi Wojewódzkiej odbył się w Jeleniej Górze.
Zawodniczkom Finepharmu nie brakowało zaangażowania, lecz niestety nie sprostały w walce z silnymi ekipami z innych miast. Oprócz naszej jeleniogórskiej drużyny w turnieju wzięły udział zespoły z Chojnowa, Świebodzic, Lubina i Kobierzyc

W pierwszym meczu, jeleniogórzanki przegrały pięcioma bramkami z drużyną ze Świebodzic.Mimo wysokiej porażki w pierwszej odsłonie 3:9, jeleniogórzanki mogły pokusić się o zwycięstwo w tym meczu, ponieważ po zmianie stron jeleniogórzanki grały mądrzej i pewniej zbliżając się do rywalek na trzy bramki 6:9 Niestety w grze naszych zawodniczek zabrakło konsekwencji i opanowania a seryjnie popełniane błędy doprowadziły do pierwszej przegranej w turnieju 7:13.

W drugim turniejowym spotkaniu, jeleniogórzanki nie sprostały faworytowi – Zagłębiu Lubin. Tu podopieczne Marty Oreszczuk, tylko na początku grały jak równy z równym. Później lubinianki wykorzystały wszystkie swoje atuty: szybkość, skutecznośc i warunki fizyczne , w efekcie gromiąc nasz zespół 7:20

W kolejnym meczu, tym razem przeciwko zawodniczkom z Chojnowa, jeleniogórzanki grały zdecydowanie lepiej i składniej co było widać w każdej rozgrywanej przez nie akcji. Szczypiornistki Finepharmu nie miały nic do stracenia, rzuciły wszystko na jedną szalę. To wszystko opłaciło się bo po pierwszej zaciętej połowie, nasz szczypiornistki przegrywały z najlepszą drużyną turnieju zaledwie jedną bramką 4:5. Po zmianie stron do jeleniogórskiej drużyny wkradły się nerwy i podopieczne Marty Oreszczuk nie były już tak skuteczne. W tej odsłonie zdobyły zaledwie dwie bramki przy dużej skuteczności rywalek, co przełożyło się na kolejną porażkę - tym razem stosunkiem 5:11

W ostatnim meczu całego turnieju jeleniogórzanki były bardzo blisko zdobycia kompletów punktów. Po pierwszych pięciu minutach prowadziły z zawodniczkami z Kobierzyc zasłużenie 4:0. Później inicjatywę przejęły rywalki które do końca pierwszej części gry zmniejszyły różnicę punktową, przegrywając tylko dwoma bramkami.

Druga połowa miała emocjonujący charakter, zobaczyliśmy świetne obrony bramkarek, dużo sytuacji spornych i ciekawe akcje. Niestety w końcówce szczypiornistki Finepharmu nie miały szczęscia i nie udokumentowały przewagi na boisku, remisując 6:6.

W turnieju najlepiej spisała się drużyna z Chojnowa, która wygrała wszystkie swoje spotkania, w tym z faworytem turnieju Zagłębiem Lubin.
Drugie miejsce przypadło zawodniczkom z Lubina, które zdobyły w czterech meczach imponującą liczbę bramek (66).Trzecie przypadło drużynie ze Świebodzic,czwarte dla Kobierzyc.Nasze zawodniczki zajęły ostatnie miejsce w turnieju, przegrywając w walce o miejsce czwarte stosunkiem bramek z zespołem Kobierzyc.

Wyniki:

I.kolejka - 22.XI.2008 r. ( sobota ) TURNIEJ W JELENIEJ GÓRZE

1.MKS „Finepharm” - MKS „Victoria” SP-3 Świebodzice 7:13 (3:9)
2.MKS „Zagłebie” - UKS „Jedynka” Chojnów 7:13
3.MKS „Victoria” SP-3 Świebodzice - KPR Kobierzyce 10:6
4.UKS „Jedynka”Chojnów - MKS „Finepharm” 11:5 (5:4)
5.MKS „Zagłebie” Lubin - KPR Kobierzyce 18:8
6.UKS „Jedynka” Chojnów - MKS „Victoria” SP-3 Świebodzice 17:6
7.MKS „Finepharm” - MKS „Zagłebie”Lubin 7:20 (2:10)
8.KPR Kobierzyce - UKS „Jedynka” Chojnów 8:13
9.MKS „Victoria” SP-3 - MKS „Zagłebie” Lubin 7:21
10.KPR Kobierzyce - MKS „Finepharm” 6:6 (3:5)

Skład naszej drużyny:
MKS Finepharm Jelenia Góra – Mielnik Magdalena (rocz.1996), Śmigielska Patrycja (97), Herbut Kamila (97), Winogrodzka Julia (97), Stepańczak Magdalena (97), Barczyńska Barbara (97), Kozioł Karolina (96), Michalewicz Sara (97), Dawiec Ada (96), Oreszczuk Aleksandra (96), Herbut Anna (97), Kurzynoga Andżelika, Polańska Paulina, Jasińska Sylwia
Trener : Marta Oreszczuk

Następny turniej odbędzie się w Lubinie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
673
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group