Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5742
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciepliczanie zabalowali i pomogli dzieciom

Poniedziałek, 16 lutego 2009, 8:02
Aktualizacja: Wtorek, 17 lutego 2009, 8:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ciepliczanie zabalowali i pomogli dzieciom
Fot. Archiwum
Ucieszą się ciepliccy uczniowie z uboższych rodzin, którzy wyjadą na zielone szkoły dzięki hojności Stowarzyszenia Miłośników Cieplic. Wszystko przez wsparcie, jakie udało się uzyskać podczas siódmej już edycji Balu Charytatywnego SMC.

Impreza odbyła się w minioną sobotę w hotelu "Pod Różami" w Cieplicach. – Osoby, które przybyły na ten bal, stały się darczyńcami uśmiechów dla cieplickich dzieci z ubogich rodzin – mówi Małgorzata Turowska, szefowa Stowarzyszenia Miłośników Cieplic.

Organizatorzy przeznaczyli połowę kosztów biletu na „zielone szkoły” dla biedniejszych uczniów. Oprócz tego w trakcie balu odbyły się licytacje różnych cennych przedmiotów przyniesionych przez uczestników zabawy. Aukcje prowadził z mistrzowskim sprytem Robert Futerhendler, cieplicki przedsiębiorca i działacz dla dobra lokalnej społeczności. Łącznie udało się zebrać pięć i pół tysiąca złotych.

Podczas zabawy goście nie tylko tańczyli, lecz także wzięli udział w tradycyjnych już konkursach. Było wspólne jedzenie małych ciasteczek, w których zapieczone były dwa złote przedmioty. – W tym roku szczęście dopisało dwóm paniom i one otrzymały od nas dyplomy "Szczęściarz Cieplicki -2009” – dodaje Małgorzata Turowska. – Państwo Kaczmarkowie z Cieplic upiekli ciasteczka-serduszka, zapakowali je misternie w czerwone pakieciki, i również sprzedawali wdzięcznie namawiając, a pieniądze zasiliły konto dla dzieci – dodaje.

Bal stał się także okazją do podziękowań. Na szczególne zasłużyli: Ewelina Marciniak i Robert Futerherndler. – Pani Ewelina stworzyła w Cieplicach kulturalną instytucję "Przystań Twórcza". Jej poczynania dla życia kulturalnego w Cieplicach bardzo cenimy i dziękujemy – podkreśla M. Turowska. Robert Futerhendler zebrał szczególne podziękowania za spektakularne zjawisko w Cieplicach, czyli "Karkonoski Festiwal Światła". – Za oświetlenie Cieplic w zimie, za mobilizację mieszkańców do wyjścia z domów, za wiarę, że chcieć to móc.

Oprawę taneczną imprezy zapewniła mistrzowska para Wiktoria Wior i Jacek Jeschke, trenowani przez Rusłana Butko z Ukrainy . To wicemistrzowie Europy i wicemistrzowie świata, którzy cieszą się także z tytułu Mistrzów Polski uzyskanego tydzień temu w Brzegu Dolnym. Zatańczyli tańce standardowe i latyno-amerykańskie.
– Bal przygotowały: Lidia Frej, Jola Kurczyn i Dzidka Jeschke, za co im bardzo dziękujemy – podkreśla Małgorzata Turowska. Do białego rana gościom przygrywał zespół J.J.Band.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group