Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2588
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplickie kolędowanie w ZTA

Poniedziałek, 8 stycznia 2018, 16:34
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2018, 6:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cieplickie kolędowanie w ZTA
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice wraz ze Zdrojowym Teatrem Animacji zaprosili wczoraj (7.01) ciepliczan i kuracjuszy do wspólnego kolędowania. Tradycyjnie, w trakcie imprezy wręczono Miecz Schaffgotscha, który decyzją członków społecznej rady trafił do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

- Już po raz siódmy wspólnie kolędujemy - podkreślił Jerzy Bilski, inicjator Cieplickiego Kolędowania. Formuła spotkania była przeznaczona do wszystkich, bowiem każdy na widowni mógł się włączyć do śpiewania kolęd i pastorałek - na scenie wyświetlano teksty utworów niczym w karaoke. Nowością było uczestnictwo dzieci i młodzieży ze świetlicy i ośrodka kultury Kalasanz przy Parafii św. Jana Chrzciciela.

- Najpiękniejsze pieśni na świecie to nasze polskie kolędy - podkreślił Jerzy Bilski, który nawiązał również do wyróżnienia, które przekazano MPGK. Jak przekonywali ciepliccy radni, jest to nagroda za dbałość o Cieplice i włączanie się w wiele akcji, które są organizowane dla mieszkańców tej części miasta. - To nie tylko należycie wykonywane obowiązki spółki miejskiej, ale MPGK mocno też włącza się w różne inicjatywy środowisk cieplickich - tłumaczy radny RJP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group