Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5456
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplicki dąb pamięci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 8 maja 2010, 8:50
Aktualizacja: 14:14
Autor: GABI
Fot. Gabi
Wczoraj w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Cieplicach odprawiono szczególną mszę świętą w intencji zamordowanego w Katyniu majora Michała Bandurka w 108. urodziny.

Jak większość jego kolegów został rozstrzelany w lesie katyńskim. Na mszę święta i ceremonię zasadzenia dębu pamięci przybyła przyjaciółka rodziny Bandurków, pani Franciszka Debrak. Córka zamordowanego nie mogła przybyć z przyczyn zdrowotnych. Dębem mają opiekować się dzieci ze świetlicy przykościelnej.

Ksiądz Józef Stec, proboszcz sąsiedniej parafii, stwierdził, że Katyń to miejsce, które woła o prawdę i pojednanie. Odniósł się do katastrofy w Smoleńsku. Wyraził nadzieję, że po katastrofie będziemy zdrowsi, lepsi, prawdziwsi. Podkreślił, ze naród rosyjski jest dobry i życzliwy. –Teraz wy zadbajcie o Polskę. Teraz wy zadbajcie o naszą Ojczyznę! – zaapelował do młodzieży.

Po mszy parafianie poszli na skwerek przy kościele, gdzie został odsłonięty pomnik i zasadzony dąb. Dokonali tego wspólnie ksiądz Józef Stec i dyrektor KPN Andrzej Raj. Drzewko zasadził przedstawiciel osób uczęszczających do świetlicy, przedstawicielka rodziny zamordowanego. Następnie odczytała zgromadzonym list, który przekazała jej Zofia Marcurzyńska, córka zamordowanego żołnierza. Księża zaprosili wszystkich na przedstawienie przygotowane przez dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~erg 8-05-2010 18:10
Henia nie ma ???
~Diego 8-05-2010 21:21
Henio jest, oczywiście!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group