Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8649
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Ciekawe wakacje na trójkowym skwerze

Wtorek, 20 lipca 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Ciekawe wakacje na trójkowym skwerze
Fot. Karolina
„Artystycznie, muzycznie, filmowo” – takie są wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie. Od poniedziałku do piątku wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. My wybraliśmy plener malarski oraz czwartkowe pokazy filmów niezależnych.

Warsztaty malarskie odbywają się w każdy poniedziałek, od godz. 15.00. Wówczas na skwerze rozstawiane są sztalugi i otwierane farby we wszystkich kolorach tęczy. Dwie instruktorki, Monika i Muksi zadają temat prac i udzielają młodym artystom cennych wskazówek. W miniony poniedziałek uczestnicy mieli za zadanie namalować faunę i florę Karkonoszy. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni. – Przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Mamy też do rozdania 10 wejściówek na wodne kule – zachęcała Anna Januszczak z MOKSiAL-u. Dodatkową atrakcją tego dnia jest też malowanie twarzy.

Wtorkowe popołudnia muszą zarezerwować sobie wszyscy ci, którzy uwielbiają grę na bębnach. Natomiast środy upłyną pod znakiem glinolepienia. Zajęcia te poprowadzi pan „Glina”, który obiecuje, że będzie fantastycznie i bardzo kolorowo. Nieco inny klimat zaplanowano na poszczególne czwartki. Skwer Radiowej Trójki zamieni się wówczas na plenerowe kino. – Mamy do dyspozycji ławki i koce – powiedziała A. Januszczak. Projekcje filmów będą rozpoczynały się około 22.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych sztuką filmową tym bardziej, że będą to pokazy „pod chmurką”, a więc bezpłatne i dostępne dla szerokiego grona publiczności.

W tym innowacyjnym kinie zobaczymy dzieła finalistów XI Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego. Twórcy przyjechali do Szklarskiej Poręby z teczką pełną świeżych filmów, z ostatniej edycji. Podczas cyklu czwartkowych pokazów będzie można obejrzeć m.in. dokument „Do dna”, ukazujący Warszawę i nieznane dotąd widoki z Pałacu Kultury oraz animację pt. „Teza”, jako fenomenalnie zrealizowany dowcip anatomiczny. Dla zainteresowanych historią najsłynniejszych znaków filmowych przygotowano Agencję Fatum. Nie zabraknie także fabuł, wśród nich ciepły film „Pomiędzy” opowiadający o zaufaniu i życiu bez strachu przed ludźmi.

Na koniec tygodnia z MOKSiAL-em zaplanowano muzyczne piątki. Wieczorem na Skwerze Radiowej Trójki będzie rozbrzmiewać muzyka, grana przez kilku dj-ów zarówno do posłuchania, jak i do tańczenia. Wakacje z miejscowym ośrodkiem kultury to oferta dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pomysłodawcy zapraszają mieszkańców, którzy są już po pracy oraz turystów, wracających np. z górskich wycieczek. Jest to sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, zarówno w gronie rodzinnym, jak i z przyjaciółmi. Na terenie skweru znajdują się także liczne dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchany zamek, kule, do których można wejść i popływać w basenie oraz eurobungy. Na razie zaplanowano zajęcia do końca lipca, a w sierpniu będą realizowane projekty, cieszące się największym powodzeniem wśród odbiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
512
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group