Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6618
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Chwile grozy na dwóch kółkach

Wtorek, 1 lipca 2008, 15:05
Aktualizacja: 15:06
Autor: KTL
Region Jeleniogórski: Chwile grozy na dwóch kółkach
Jedziecie rowerami grupą? Uważajcie na samochody!
Fot. TEJO
Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystów doszło we wtorek w okolicach Podgórzyna. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Dwóch kolarzy ze zorganizowanej wycieczki zjechało na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyli się z nadjeżdżającym samochodem – mówi podinsp. Maciej Dyjach, szef jeleniogórskiej drogówki.
Cykliści mogą dziękować Opatrzności, bo tym razem skończyło się na niegroźnych potłuczeniach i otarciach.

Policja zwraca uwagę, że ruch grup kolarskich jest teraz wyjątkowo nasilony ze względu na wakacje. Zorganizowani poruszają się głównie po trasach przetartych przez wyścig Tour de Pologne.

– Staramy się uczulać opiekunów na niebezpieczeństwa związane z trenowaniem, gdy ruch nie jest zamknięty dla samochodów – podkreśla naczelnik Maciej Dyjach. Nie wszyscy są jednak na tyle odpowiedzialni, aby wziąć sobie tę radę do serca.

Problem niebezpiecznej jazdy nie tyczy się tylko zawodowych rowerzystów. Nawet amatorskiemu miłośnikowi jednośladu trudno jest bezpiecznie dotrzeć do celu swej podróży. – Czasem aż strach jeździć rowerem po ulicy, niektórym kierowcom wyraźnie brakuje zdrowego rozsądku – powiedział nam Michał z Cieplic. Wraz z kolizją powraca temat ścieżek rowerowych, których w naszym mieście dotkliwie brakuje. I nie zanosi się, że w najbliższym czasie powstaną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group