Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8563
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chorzy w sidłach infolinii

Piątek, 5 października 2018, 6:25
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2018, 4:53
Autor: AG–Dudek
Jelenia Góra: Chorzy w sidłach infolinii
Fot. AG–Dudek
– Zarejestrowanie się telefoniczne do Przychodni Promed w Jeleniej Górze graniczy z cudem – skarży się pani Angelika Światły z Miedzianki, która kilka dni temu próbowała zarejestrować do lekarza przeziębione dziecko. – Czas oczekiwania na połączenie z konsultantem to ponad pół godziny i dłużej. Bywa też, że po tym czasie połączenie zostaje zerwane i znów jesteśmy 35. w kolejce – dodają inni pacjenci. Dyrekcja przychodni zapewnia, że robi co może by komfort obsługi pacjentów był jak najlepszy, ale tłumaczy, że żadna placówka nie jest w stanie obsłużyć pół tysiąca osób jednocześnie.
- To nie jest normalne, że telefonicznie nie można się umówić do lekarza – mówi pani Angelika Światły, która jako jedna z kilku osób zgłosiła nam problem. – Ja w końcu zarejestrowałam dziecko osobiście. Przyjechałam do Jeleniej Góry i „wystałam” swoje w kolejce. Mam jednak mamę w podeszłym wieku. Ona mieszka w Jeleniej Górze i niestety od kilku tygodni nie może się zarejestrować do specjalistów, bo nie ma jak się dodzwonić, a nie ma siły, by samodzielnie dotrzeć do przychodni – żali się mieszkanka Miedzianki. – Ja rozumiem, że panie w rejestracji pracują na pełnych obrotach, ale przecież dyrekcja musi jakoś rozwiązać ten problem. Nie może być tak, że ludzie nie mogą się dostać do lekarza – dodaje nasza Czytelniczka.

Pani Ewelina z centrum Jeleniej Góry miała podobny problem.

- Dzwoniłam do przychodni kilka dni z rzędu z samego rana. Sama wychowuję dwójkę małych dzieci i pech chciał, że się rozchorowały. Próbowałam je umówić do pediatry. Dzwoniłam od 7.30 jak kazała automatyczna sekretarka. Najpierw mnie rozłączało co chwilę, a później byłam już 34. w kolejce. Czas oczekiwania to 60 minut. Nie miałam wyboru. Odczekałam swoje, a kiedy byłam już druga w kolejce, połączenie zostało zerwane. Znów musiałam się połączyć i usłyszałam, że jestem 30. w kolejce. To jakiś koszmar – dodaje.

Na problem z dodzwonieniem się w porannych godzinach skarżą się też osoby starsze. – Chciałam zapytać, kiedy mogę umówić do się kardiologa – relacjonuje pani Zofia. – Dzwoniłam i dzwoniłam, ale cały czas było ponad 30 osób w kolejce. W końcu poszłam do przychodni osobiście – mówi mieszkanka Zabobrza.

Dyrekcja placówki tłumaczy, że przychodnia w ciągu 20 lat swojego funkcjonowania w Jeleniej Górze zrobiła wszystko, by pacjentom ułatwić rejestrację, ale…

- Niestety w okresie zwiększonej zachorowalności, jaka rozpoczęła się we wrześniu, nie jesteśmy w stanie jednocześnie obsłużyć około pół tysiąca dzwoniących do nas pacjentów – mówi Rafał Dżygóra, lekarz zarządzający Przychodnią Promed w Jeleniej Górze. - Od godz. 7.30 pracują wszyscy konsultanci, więcej osób zatrudnić już nie możemy. Telefony odbierają cztery osoby. Ludzie przyzwyczaili się do bardzo wysokiego standardu naszej obsługi. U nas pacjenci naprawdę chorzy przyjmowani są praktycznie tego samego dnia, kiedy się do nas zgłoszą, co nie zdarza się nawet w placówkach w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Trzeba pamiętać, że działamy w ramach NFZ i utrzymanie takiego poziomu obsługi naprawdę nie jest łatwe – dodaje Rafał Dżygóra.

Dyrekcja placówki apeluje do pacjentów o nieco więcej wyrozumiałości dla systemu, w jakim placówka działa i podpowiada kiedy łatwiej zarejestrować się przez telefon.

- W kolejce oczekujących na połączenie z konsultantem może być maksymalnie 40 osób, a maksymalny czas oczekiwania to 30 minut – mówi szef przychodni. – Tak wielu oczekujących jest najczęściej z samego rana, kiedy do przychodni dzwonią nie tylko osoby chore, ale również „nasi stali bywalcy”, którzy rejestrują się do lekarzy, bo taki mają pomysł na życie, a nie dlatego, że wymaga tego ich sytuacja zdrowotna. W późniejszych godzinach z pewnością łatwiej się do nas dodzwonić. Apeluję też do pacjentów o nieco więcej wyrozumiałości. Ja ze swojej strony zrobiłem już wszystko, by poziom obsługi pacjentów był jak najwyższy i nic więcej zrobić nie mogę. Mamy naprawdę świetną kadrę lekarską, czas oczekiwania na wizyty do lekarzy i specjalistów dla osób naprawdę chorych został skrócony do minimum. To spowodowało, że do naszej przychodni wciąż zapisują się nowi pacjenci, którzy nie znaleźli takiej obsługi w innych przychodniach funkcjonujących na terenie Jeleniej Góry. Niestety staliśmy się ofiarą swojego sukcesu – dodaje szef placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

11
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
26
22%
Złości
79
66%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
168
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Akrobatyka na Złotniczej
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group