Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6399
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chopin, Sibelius i Brahms

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 października 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (23.10) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach cyklu “Mistrzowie batuty”, będzie miał miejsce koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Jerzego Swobody. Przy fortepianie zasiądzie Joanna Ławrynowicz, należąca do grona najwybitniejszych polskich pianistów. Cena biletu: 30 zł.

W programie: Jean Sibelius – Valse triste, Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 oraz Johannes Brahms – II Symfonia D-dur op. 73.

Joanna Ławrynowicz urodziła się w Warszawie, w rodzinie o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w czwartym roku życia u Hanny Lachertowej, ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kontynuowała naukę u profesor Haliny Czerny-Stefańskiej (aż do chwili śmierci w 2001). Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych (berlińskiego “Steinway&Sons 1990”, chopinowskiego 1999 w Darmstadt, Konkursu im. Haliny Czerny-Stefańskiej 2000 w Ajigasawa oraz brazylijskiego “Art Livre 2001” w Sao Paulo). Od kilkunastu lat prowadzi bogatą działalność koncertową jako solistka i kameralistka na całym świecie (w Europie, Azji, obu Amerykach, Nowej Zelandii). Ma na swoim koncie wiele prestiżowych koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą z towarzyszeniem znakomitych orkiestr i wybitnych dyrygentów.

Posiada również stopień naukowy doktora habilitowanego nadany przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie gdzie od 1998 r. prowadzi działalność pedagogiczną. Prowadzi seminaria i kursy zarówno w Polsce jak i za granicą, min: w USA ( Uniwersytet w Bloomington), Chinach, na Litwie, we Francji (Paryż, konserwatorium Boulogne Billancourt). Była także jurorem podczas wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in. w Varenna we Włoszech i w Łucku na Ukrainie. Jako polska pianistka może poszczycić się ogromną aktywnością fonograficzną. Nagrała dla Acte Prealable już ponad 30 albumów płytowych. Są to m.in.: komplet dzieł solowych i kameralnych Fryderyka Chopina, wszystkie utwory na skrzypce i fortepian, na fortepian solo i koncert fortepianowy Romualda Twardowskiego; komplet dzieł kameralnych i koncertów fortepianowych Henryka Melcera; utwory na fortepian solo Władysława Żeleńskiego; komplet dzieł kameralnych Józefa Elsnera; dzieła kameralne Zygmunta Stojowskiego. Większość zarejestrowanych przez artystkę utworów to światowe premiery fonograficzne. Jej płyty są wysoko cenione przez melomanów i krytyków muzycznych oraz zdobywają znakomite recenzje i wyróżnienia w renomowanych magazynach muzycznych na całym świecie. Jest także autorką opracowań wykonawczych utworów fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zabobrzanin 17-10-2015 8:47
Niczego sobie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group