Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2829
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Choinki i jodełki

Poniedziałek, 19 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2005, 13:48
Autor: konrad
Jelenia Góra: Choinki i jodełki
Fot. konrad
Jak co roku przed marketami rozłożyli się sprzedawcy choinek. Chociaż sztuczne drzewka są bardzo praktyczne i coraz ładniejsze, to jednak żywe drzewko ma niezastąpiony urok. Na szczęście kończą się czasy rzezi dokonywanych w minionych latach w grudniu w lasach i parkach.

Choinki bożonarodzeniowe pochodzą w całości ze specjalnych plantacji, których kilka znajduje się w pobliżu Jeleniej Góry. Najpopularniejszy świerk kupić można już od 25 złotych za drzewko. Ale nie spodziewajmy się za te pieniądze czegoś wyjątkowego.
<br><br>
Żeby drzewko naprawdę cieszyło nasze oczy trzeba wyłożyć od pięćdziesięciu złotych w górę. Świerk srebrzysty czy jodła kaukaska to ponad sto złotych. Można też kupić świerkowe drzewko w doniczce. Za takie należy zapłacić 40 złotych i więcej. Wczesną wiosną można drzewko wsadzić do ziemi, ale warunkiem powodzenia jest, aby świerk w doniczce nie stał w ciepłym mieszkaniu dłużej niż trzy tygodnie. Najlepiej wystawić go na balkon, a jeśli go nie ma, to w doniczce wkopać w ziemię.
W ten sposób można wykorzystać drzewko symbolizujące życie, jako żywy przykład, że symbol nie musi wylądować na śmietniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group