Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7223
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chodnik na Prusa jak tor przeszkód

Piątek, 9 maja 2014, 7:41
Aktualizacja: Sobota, 10 maja 2014, 7:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Chodnik na Prusa jak tor przeszkód
Fot. Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Od Świąt Wielkanocnych trwa usuwanie korzeni wyciętych drzew przy ul. Prusa w Jeleniej Górze, ale roboty prowadzone są wybiórczo i niechlujnie – skarżą się mieszkańcy. – Obok miejsc łatanych po korzeniach są wyrwy i dziury w chodniku – dodają. Miejski zarząd dróg i mostów zapewnia, że prace, mimo że prowadzone są jako interwencyjne, obejmą również niebezpieczne dziury w pozostałej części chodnika.

- To krótka ulica, ale w fatalnym stanie – mówi nasz Czytelnik. – Chodnik przypomina tor przeszkód, bo został zniszczony przez korzenie drzew, które obecnie są już wycięte. Od Świąt Wielkanocnych Kółko Rolnicze Siedlęcin usuwa po nich korzenie i łata dziury płytami. Kładzione są one jednak wybiórczo, a dziury i wyboje obok są pomijane. Rozmawiałem z robotnikami, którzy powiedzieli mi, że w tym roku tylko na takie prace są pieniądze. To samo powtórzył mi inspektor z zarządu dróg. Moim zdaniem jeśli już coś robić, to dobrze, albo wcale, bo na co komu takie wybiórcze łatanie? – pyta Czytelnik.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że korzenie zostały usunięte przede wszystkim z myślą o zmotoryzowanych.

- W tym roku nie ma żadnych pieniędzy na remont tej ulicy, ale na wniosek mieszkańców podjęliśmy się prac interwencyjnych usunięcia tych korzeni, by okoliczni mieszkańcy mogli tam parkować – wyjaśnia Jerzy Bigus.

– W ramach tych prac oczywiście usunięte zostaną dziury na chodniku, które zagrażają bezpieczeństwu i bez ich wykonania zadanie nie zostanie odebrane. Na gruntowny remont chodnika i ulicy mieszkańcy niestety będą musieli poczekać. Mimo że jest to krótki odcinek ulicy najpierw trzeba przygotować dokumentację, kosztorys i specyfikację techniczną. W budżecie na ten rok to zadanie nie zostało uwzględnione – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group