Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5431
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chłodne ceny

Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 19:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Od kilku do kilkudziesięciu złotych więcej zapłacą mieszkańcy regionu za ogrzewanie w sezonie zimowym.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze nieznacznie zwiększyło opłaty za ciepło, średnio o 1,9 procenta. – Wzrosły koszty produkcji – tłumaczy Barbara Wachulak z PEC-u. – Co roku robimy też spore inwestycje. Zmodernizowaliśmy węzły ciepłownicze, sukcesywnie wprowadzamy sieci w nowej technologii, modernizujemy również źródła ciepła.

Z nowych rur mogą się cieszyć mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego oraz Paderewskiego. W przeszłości na tych ulicach zdarzały się przerwy w dostawie ciepła z powodu awarii starych rur. Podniesienie opłat przez PEC nie oznacza jednak, że wszyscy mieszkańcy zapłacą więcej.

Większość jeleniogórskich spółdzielni mieszkaniowych deklaruje, że utrzyma stawki na ubiegłorocznym poziomie.
Podwyżek nie będzie także w Zgorzelcu, gdzie od dwóch lat utrzymują się stałe stawki. Więcej zapłacą natomiast spółdzielcy z Bolesławca.

Utrzymujemy stałe stawki od trzech lat – przyznaje Marian Leńko, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, największej w naszym mieście.
– Jeszcze nie wiemy, czy opłaty wzrosną – powiedział nam Tomasz Estkowski ze spółdzielni Związkowiec na jeleniogórskim Zabobrzu. – To w dużej mierze zależy od Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które jest dostawcą ciepła.

Od poniedziałku spółdzielnia JSM włącza ogrzewanie w niektórych blokach. – Stopniowo podłączamy ogrzewanie do naszych domów – mówi Marian Leńko. Jak twierdzi, najpóźniej w weekend wszyscy mieszkańcy JSM będą mieli ciepłe kaloryfery.

Sezon grzewczy nie rozpoczął się w spółdzielni Związkowiec na jeleniogórskim Zabobrzu. – Jeśli temperatura w dzień spadnie poniżej 13 stopni C, uruchomimy ogrzewanie – mówi Tomasz Estkowski ze Związkowca. – No, chyba że poproszą nas o to mieszkańcy. Do tej pory odebraliśmy tylko jeden telefon w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group