Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7648
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Chcieli truć pszczoły, zostali złapani na Warsztatach Pszczelarskich

Poniedziałek, 15 września 2014, 9:52
Aktualizacja: 10:32
Autor: SM
Jelenia Góra/Region: Chcieli truć pszczoły, zostali złapani na Warsztatach Pszczelarskich
Fot. SM
Dokonywali oszustw w całej Polsce sprzedając parafinę zamiast wosku pszczelego. Wpadli w Jeleniej Górze na XV Warsztatach Pszczelarskich.

W sobotę (13.09.) na warsztatach w Cieplicach do strażników miejskich podszedł mężczyzna i poprosił o interwencję w sprawie dwóch mężczyzn, którzy oszukiwali sprzedając parafinę zamiast wosku pszczelego.

- Strażnicy błyskawicznie zareagowali i wspólnie z wystawcami ujęli mężczyzn: 26- i 50-latka, mieszkańców woj. lubelskiego. Zabezpieczyli również przy nich 30 kg parafiny, która miała być sprzedana jako wosk. Była bardzo dobrze przygotowana i tylko doświadczony pszczelarz mógł ją odróżnić od wosku. Włożona do ula powoduje bardzo szybko zatrucie pszczół – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na warsztatach w Jeleniej Górze dzięki szybkiej interwencji wystawców i strażników mężczyźni nie sprzedali ani kilograma podróbki. Niestety na pozostałych trzech imprezach w Polsce sprzedawali swój „produkt”, skutecznie oszukując wystawców. Obaj mężczyźni zostali przekazani policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group