Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8738
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Chciała zabić córkę

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 14:21
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2019, 8:48
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Chciała zabić córkę
Fot. PI
40–letnia Edyta Ł. chciała zabić swoją córkę podczas snu. 10 stycznia br. wieczorem zaatakowała śpiące dziecko nożem, zadając mu cios w rękę. Miała uderzyć kolejny raz, ale została powstrzymana przez członków rodziny. Obecnie jest w areszcie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd Rejonowy zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia 2019 roku wieczorem, w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego.

Sprawczyni zadała małoletniej cios w rękę i usiłowała zadać kolejne uderzenia. Została wówczas powstrzymana przez członków rodziny – relacjonuje Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Edyta Ł. została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała u swojej małoletniej córki – dodaje prokurator T. Czułowski.

Kobieta przyznała się do winy. Po wykonaniu czynności z udziałem Edyty Ł., prokuratura skierowała do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie.

Prokuratura uzasadniała swój wniosek między innymi tym, że grożąca Edycie Ł. surowa kara rodzi obawy, że w sposób bezprawny będzie ona utrudniała postępowanie karne, a nadto może ona ponownie dopuścić się przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu. Sąd ten wniosek uwzględnił – dodaje T. Czułowski.

Zarzucone Edycie Ł. przestępstwo zagrożone jest karą więzienia na czas nie krótszy, niż 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
2%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
42
88%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group