Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3365
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał zażartować, nie ma palca

Poniedziałek, 30 listopada 2009, 9:44
Aktualizacja: 9:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Chciał zażartować, nie ma palca
Fot. ....
Miał tylko posprzątać niewielki teren ucząc się w ten sposób zawodu. Po robocie dla zabawy uderzył szpadlem w korzeń drzewa i ... obciął sobie mały palec u lewej ręki – mowa o nieletnim młodocianym pracowniku OHP, który brakiem wyobraźni doprowadził do wypadku w Mysłakowicach. Sprawę bada PIP.

Z wstępnych informacji, jakie dotarły do Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze wynika, że do wypadku doszło w Mysłakowicach w gospodarstwie pomocniczym OHP.
Grupa młodzieży miała tam wykonać prace porządkowe, pograbić liście, pozbierać gałęzie, wyrównać teren. Już po zakończeniu pracy jeden z nieletnich, Krzysztof J., chciał się najprawdopodobniej popisać przed kolegami. Zaczął wymachiwać szpadlem, po czym uderzył nim w korzeń jednego z drzew obcinając sobie mały palec u lewej ręki.

– Wypadek mimo że wydarzył się 19 listopada, został nam zgłoszony 24 listopada. Obecnie inspektorzy ustalają szczegóły tego zdarzenia – mówi Mirosław Kocuba, p.o. kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze. – Zdarzenie może nie zostać zakwalifikowane jako wypadek przy pracy, gdyż z wstępnych informacji wynika, że do zdarzenia doszło już po zakończeniu prac. Musimy jednak jeszcze dokładnie sprawdzić – dodał.

Wobec poszkodowanego może zostać też orzeczona całkowita wina za całe zdarzenie. Jeśli tak się stanie nieletni nie otrzyma żadnego odszkodowania z tytułu wypadku.
Kierownik PIP przypomina, że nie w każdym przypadku za wypadek przy pracy winę ponosi pracodawca. Co więcej poszkodowany pracownik, który sam przyczynił się do wypadku powodując zagrożenie dla siebie czy innych musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi, a nawet utratą pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group