Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5726
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał zabić siekierą dla 18 złotych

Piątek, 25 czerwca 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Chciał zabić siekierą dla 18 złotych
Fot. .....
Za usiłowanie podwójnego zabójstwa odpowie 24 – letni Artur D. z Kopaczowa, który 11 września 2009 roku włamał się do domu swoich sąsiadów i chciał ich okraść. Kiedy właścicielka lokum odmówiła wydania pieniędzy, sprawca zadał kobiecie oraz jej mężowi kilka ciosów siekierą. Poszkodowani przeżyli. Sprawa trafiła do jeleniogórskiego sądu okręgowego.

24 – letni Artur D. z okolic Bogatyni nie miał stałej pracy, pomagał swojemu ojcu w prowadzenia gospodarki. W nocy 11 września 2009 roku pokłócił się z kobietą u której mieszkał. Poszedł po alkohol, który wypił ze swoim kolegą. Najprawdopodobniej zażył też amfetaminę, po której, jak zeznał „odbiło mu” i postanowił kogoś okraść. Wrócił do domu po siekierę, a potem wszedł do budynku sąsiadów przez okienko w piwnicy.

– Kiedy wszedł do budynku po pieniądze, a lokatorzy nie chcieli ich wydać, oskarżony użył siekiery, którą zadał dwa ciosy 68 – letniej Wiktorii B. – mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik jeleniogórskiego sądu. Kobieta broniła się na tyle skutecznie, że obrażeniami nie były groźne dla życia. Poważniejsze rany odniósł 88 – letni Jan Z., który był w mieszkaniu.

Po ataku i obezwładnieniu lokatorów sprawca zabrał portfel, w którym było 18 złotych, i uciekł z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone działania policji i prokuratury doprowadziły do wytypowania sprawcy, który początkowo przyznał się do próby zabójstwa sąsiadów, po czym kilkakrotnie przyznawał się i wypierał próby zabicia lokatorów.

– Najpierw sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. W ramach przeprowadzonego eksperymentu procesowego potwierdził okoliczności całego zdarzenia, później przed zastosowaniem tymczasowego aresztowania wycofał się z tych wyjaśnień, następnie przy stosowaniu aresztu ponownie przyznał się do winy, by w toku dalszego postępowania zaprzeczyć swojemu sprawstwu i wskazać na dwie zupełnie inne osoby, które miałyby tego czynu dokonać. Ostatecznie odmówił złożenia wyjaśnień. W najbliższym czasie zobaczymy jaką postawę sprawca przyjmie w sądzie – mówi sędzia Andrzej Wieja.

Pierwszy termin rozprawy wyznaczony został na czwartego sierpnia br. Artur D. był wcześniej karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Biegli sądowi uznali, że w chwili popełniania przestępstwa nie miał zaburzonej świadomości i był poczytalny. Od dłuższego czasu 24 – letni zabójca nadużywał jednak alkoholu i zażywał narkotyki. Za próbę usiłowania podwójnego zabójstwa Artur D. za kratami więzienia może pozostać nawet dożywotnio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group