Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6978
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcesz iść na zakupy? Wysłuchaj kilka rad

Środa, 20 grudnia 2017, 8:26
Aktualizacja: Piątek, 22 grudnia 2017, 7:38
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Chcesz iść na zakupy? Wysłuchaj kilka rad
Fot. Paweł Guszała
Przedświąteczny szał zakupów w Jeleniej Górze osiąga już stan krytyczny. Sprzedawcy kuszą nas coraz korzystniejszymi ofertami. Takiej pokusie łatwo ulec, dlatego przed wyjściem na zakupy warto przeczytać kilka cennych rad miejskiego rzecznika konsumentów w Jeleniej Górze.

Święta to jeden z najbardziej stresujących okresów w roku. Tysiące zadań do wykonania, zakupy, wybór prezentów. W tym czasie wyjątkowo często odwiedzamy sklepy i centra handlowe. Na co należy zwrócić uwagę wybierając się w te miejsca?

- Na wszystko! Te superceny, promocje i „w zestawie taniej” często wprowadzają klientów w błąd. Gdy weźmiemy każdy produkt z osobna i podliczymy ich ceny, to może się okazać, że ich zakup wyjdzie taniej niż w zestawie. To nie wszystko. Sprzedawcy wywieszają na witrynach chwytliwe ogłoszenia: -60%, - 70%, a nawet – 80%. A to odnosi się nie do wszystkich produktów, tylko do kilku rzeczy – ostrzega Dominika Jagielska, miejski rzecznik konsumentów.

Kolejna zasada, którą warto zapamiętać: towar kupiony w promocji i tak podlega reklamacji. Nie zależnie za jaką cenę go nabędziemy, gdy jest coś z nim nie tak, zawsze można go zareklamować. Gorzej sytuacja wygląda ze zwrotami. Przy towarach zakupionych przez internet mamy 14 dni na „odstąpienie od umowy”, ponieważ jest to tzw. zakup na odległość. Gdy nabywamy coś w sklepie, takiego prawa już nie mamy. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, zapytajmy sprzedawcy czy będzie możliwość zwrotu, bo to jest jego dobra wola – radzi rzeczniczka.

- Gdy kupujemy coś w sklepie, na zawieszce widnieje pewna cena, a przy kasie okazuje się, że jest wyższa, to mamy prawo kupić ten produkt za cenę niższą. Po tej oznaczonej na towarze – zapewnia D. Jagielska.

Na koniec jeszcze jedna rada. Zanim coś kupimy zastanówmy się dwa razy, czy na pewno dana rzecz jest nam potrzebna. W ten prosty sposób zaoszczędzimy przed świętami czas i pieniądze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group