Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5264
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chcą pracować, leki produkować. Spór zbiorowy w Jelfie

Środa, 29 lutego 2012, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2012, 8:05
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Chcą pracować, leki produkować. Spór zbiorowy w Jelfie
Fot. Petr
Chcemy pracować, leki produkować. Ręce precz od zakładowego układu zbiorowego pracy. Stanowcze nie dla obniżania wynagrodzeń. Takie hasła widniały wczoraj na transparentach przed budynkiem Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego PF Jelfa SA w Jeleniej Górze.

– Domagamy się wzrostu płacy zasadniczej i nagrody motywacyjnej od 1 stycznia 2012 roku o 4,3 proc. nie mniej niż 200 zł dla każdego pracownika. Wypłacenia nam Dodatkowej premii z tytułu dostępności dla pracowników Jelfa SA za rok 2011 – którzy od 16 lutego 2011 nie byli na urlopie macierzyńskim, wychowawczym, zwolnieniach lekarskich z wyjątkiem tych, które wynikały z wypadków przy pracy lub choroby zawodowej i zasiłku rehabilitacyjnym. Ponadto, domagamy się przestrzegania Zarządzenia wewnętrznego 5/2008 Prezesa Zarządu Spółki z dnia 15 maja 2008 roku w sprawie powołania Komisji Socjalnej, a także zaprzestania działań zmierzających do zawieszenia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy – powiedzieli nam wczoraj Ireneusz Oracz, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZ Solidarność, przewodniczący NSZZ Pracowników PF Jelfa SA – Antoni Grochowski, szef Związku Zawodowego Inżynierów i Techników - Ryszard Matyszczak i Edward Abramowicz, przewodniczący Związku Zawodowego „Samoobrona” PF Jelfa SA.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, spór zbiorowy między stroną związkową przy PF Jelfa SA a zarządem przedsiębiorstwa dotyczący ww. postulatów trwa od 16 lutego 2012 roku. Z uwagi na fakt, że mimo rokowań do tej pory nie udało się dojść do kompromisu - na budynku spółki zawisły wczoraj transparenty protestacyjne.

– W związku z niekorzystną dla pracowników sytuacją w PF Jelfa SA podtrzymujemy żądania i domagamy się ich spełnienia. Transparenty to wyraz naszego stanowiska, które podkreślamy w protokole rozbieżności sporządzonym przez strony sporu 24 lutego 2012 roku. Co dalej? W czwartek 1 marca spotkamy się z załogą – zapowiadają związkowcy. Członkowie zarządu Jelfy byli nieuchwytni: nie udało nam się z nimi porozmawiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group