Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Charytatywny koncert dla Norwida

Sobota, 1 kwietnia 2017, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2017, 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Charytatywny koncert dla Norwida
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (31.03) w Zdrojowym Teatrze Animacji odbył się V Charytatywny Koncert, który ma na celu prezentowanie uzdolnionej młodzieży popularnego „Norwida” oraz zbiórkę środków na stypednia i wyposażenie sal. Impreza pod hasłem „Smuteczek” zgromadziła w sali teatru władze miasta, rodziców i przyjaciół szkoły.

Był to już piąty koncert charytatywny Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Jeleniej Górze, który swoje początki ma po uroczystościach 65-lecie szkoły. - Wtedy, gdy zobaczyliśmy jak wiele talentów kryje się w uczniach Norwida, jaki potencjał w nich drzemie postanowiliśmy, że nie możemy go zmarnować i co roku urządzamy ogromne koncerty – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO.

Celem imprezy jest zarówno promocja szkoły, utalentowanych uczniów, jak i zbiórka środków na stypendia dla najlepszych uczniów oraz doposażanie pracowni. Podczas koncertu w ZTA pieniądze zbierano dzięki biletom – cegiełkom oraz z licytacji tak przedmiotów jak obrazy, karnety, plakat z autografem Mai Włoszczowskiej czy piłka ręczna z autografami ekstraklasowego KPR-u Jelenia Góra.

Młodzi artyści przyznają, że przed występami zawsze jest stres, ale było wspaniale. - Stres jest zawsze, szczególnie przed taką publicznością - wyznała Aleksandra Czekańska, uczennica II LO. - Włożyliśmy w przygotowania całe serce - dodała, dziękując Ryszardowi Grzywaczowi i Justynowi Bilskiemu za ogromną pomoc. - W Norwidzie każdy chce w czymś uczestniczyć, włączyć się w pomoc i działać w tej szkole. Bez względu na to, czy to pierwsza, druga czy trzecia klasa - wszyscy współpracujemy i dzięki temu jest bardzo fajna atmosfera w szkole - powiedziała Ola Czekańska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group