Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 27 kwietnia
Imieniny: Felicji, Zyty
Czytających: 16720
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Chaos numeracyjny na ulicach Krzeszowa

Sobota, 12 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:33
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
W ciągu ostatnich kilku lat w Krzeszowie przybyło domów. Pajęczyna numerów jest tak zawiła, że ciężko jest trafić pod wskazany adres. Mieszkańcy wsi chcą skończyć z chaosem. Proponując nazwy swoich ulic posprzeczali się.

Z propozycją mieszkańców radni gminy zapoznali się już na styczniowej sesji. Kolejna będzie zwołana 22 lutego. Choć nie ma jeszcze porządku obrad, bardzo prawdopodobne jest, że temat ulic zostanie podniesiony.

- Nie ma na co czekać. Zdarza się, że pogotowie nie może trafić pod wskazany adres - przekonują pomysłodawcy nazw, którzy swoje propozycje przekazali wójtowi Stanisławowi Szmajdzińskiemu.

Budynek, w którym mieszka Piotr Michalik już trzykrotnie miał zmienianą numerację. O konieczności nazwania ulic przekonani są także radni i urzędnicy. Wicewójt Janina Sawicka podkreśla, że Krzeszów wciąż rozrasta się. Już liczy 1,5 tys. mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
387
Zofia
32%
Rozalia
14%
Julia
40%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zmiany klimatu w Polsce – Zobacz je na własne oczy
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pomagamy
Polacy, walcząc z rakiem, pobili rekord świata!
 
Edukacja
Nagrody dla młodzieży
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Perły Sudetów – szlaki spod Szwajcarki
 
Edukacja
Maturzyści skończyli rok szkolny
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group