Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6966
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chaos komunikacyjny po zmianach MZK

Środa, 1 czerwca 2016, 17:06
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2016, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chaos komunikacyjny po zmianach MZK
Fot. Przemek Kaczałko
Brak aktualnych rozkładów jazdy na przystankach sparaliżował komunikację w mieście w pierwszym dniu nowej siatki połączeń. Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze Jerzy Wolski twierdzi, że nie można było wywiesić rozkładów jazdy wcześniej, chociażby w nocy z 31 maja na 1 czerwca.

Osoby dysponujące internetem mogły sprawdzić aktualny rozkład poprzez stronę internetową MZK, ale wiele osób sugerując się wywieszonym na przystankach rozkładem jazdy, musiało znacznie dłużej oczekiwać na przyjazd autobusu. Pasażerowie są oburzeni brakiem profesjonalizmu miejskiego przewoźnika. - Zapowiedzi zmian były dosyć obiecujące, miało być więcej linii, połączenie Zabobrza z dworcem PKP. Niestety, jak widać, połowa miasta ma stary plan – mówił pan Tomasz, oczekujący na autobus.

Za chaos organizacyjny bardzo często „obrywało się” kierowcom, którzy byli niewinni zaistniałej sytuacji. - Jak pytałem kierowców, to sami byli zdziwieni i nie wiedzieli co mówić pasażerom – dodał pan Tomasz.

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze argumentuje zaistniałą sytuację trwającymi do ostatniej chwili konsultacjami ws. nowych linii. - Do ostatniego dnia uzgadnialiśmy z Urzędem Miasta zgłaszane uwagi, stąd te opóźnienie – tłumaczy Jerzy Wolski. - W tej chwili kończymy już zmiany rozkładów jazdy na przystankach, może zająć to jeszcze godzinę, dwie – mówił ok. godz. 15.00 Jerzy Wolski.

Sprawdziliśmy przystanki na ul. Podchorążych oraz Różyckiego i nadal były tam nieaktualne rozkłady jazdy. Na pytanie, czy nie było możliwości wykonać czynności w nocy z wtorku na środę, prezes odpowiedział krótko: Nie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (118) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group