Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5369
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Certyfikat Erasmus Plus dla „Śniadeckiego”

Wtorek, 31 października 2017, 10:41
Aktualizacja: 13:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Certyfikat Erasmus Plus dla „Śniadeckiego”
Fot. Przemek Kaczałko
Wyjątkowe wyróżnienie spotkało Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Placówce przyznano certyfikat programu Erasmus Plus, którym może się poszczycić niewiele szkół w Polsce, a popularny „Śniadecki” jest pierwszy w naszym regionie. Wczoraj (30.10) do szkoły przy Al. Jana Pawła II zawitał Erasmus Plus Bus.

- Po raz pierwszy w Jeleniej Górze została zorganizowana konferencja Erasmus Plus na taką skalę - podkreśliła Elwira Kozak, dyrektor ZSOiT. W trakcie konferencji była mowa m.in. o współpracy między uczelniami wyższymi a szkołami ponadgimnazjalnymi, wymianą językową i wielu innych kwestii. - Być może osoby, które na naszym terenie sceptycznie podchodziły do tego programu, zostaną dzięki temu zachęcone - stwierdziła E. Kozak.

Przedstawiciele ZSOiT odebrali niedawno podczas gali European Language Label w Warszawie międzynarodowy certyfikat w nauczaniu języków obcych. - Ideą tego konkursu, z którego otrzymaliśmy certyfikat - jest rozpowszechnianie projektów. Nasze warsztaty językowe zostały docenione przez Erasmus Plus i warto, żeby inni mogli korzystać z naszych doświadczeń - dodała dyrektorka "Śniadeckiego". Była to XVI edycja konkursu - w tym roku wzięło w nim udział 46 projektów, z czego wyróżniono cztery. Szkoła prowadziła warsztaty od 1998 roku i jak podkreśla dyrektorka, projekt zgłoszony do konkursu nie mógł być stworzony specjalnie w tym celu, lecz mieć już swoje efekty. - Nasi nauczyciele - germaniści jeżdżą np. do Goerlitz i młodzież jest wprowadzona w żywioł, czyli na ulice, do sklepów i mają sami załatwić sprawy. W praktyce okazuje się, że jest wszystko w porządku, dogadują się i jest im dzięki temu łatwiej - tłumaczy Elwira Kozak.

Do szkoły, która była jednym z laureatów tegorocznej edycji zawitali przedstawiciele Erasmusa, którzy promowali swoje działania wśród kadry pedagogicznej. - Program Erasmus świętuje w tym roku swoje 30. urodziny i w związku z tym od stycznia do grudnia promujemy ten program - powiedziała Marta Zielińska z Fundacji Rozwoju Systemu Rozwoju Edukacji, czyli Narodowej Agencji Programu Erasmus Plus. Organizatorzy podkreślali, że oprócz nawiązywania międzynarodowych przyjaźni i zdobywania kompetencji językowych można realizować się ponad szkolnym programem i wzmocnić pewność siebie w kontaktach z osobami z innych krajów. - Kierujemy konferencję do osób zarządzających szkołami, bo mogą być osobami koordynującymi projekty, angażując do udziału uczniów i nauczycieli - dodała M. Zielińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group