Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6038
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ceny podręczników bulwersują rodziców. Wyprawką po kieszeni

Środa, 31 sierpnia 2011, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 1 września 2011, 7:30
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Ceny podręczników bulwersują rodziców. Wyprawką po kieszeni
Fot. Jelonka.com
Producenci podręczników i przyborów szkolnych zarobią na reformie szkolnictwa. Według szacunków w tym roku rodzice uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na wyprawkę dla dziecka wydadzą średnio od 300 do 500 zł!

Reforma edukacji nakręca rynek. Dla firm z branży papierniczej, producentów podręczników i przyborów szkolnych wiąże się to z grubymi milionami wpływów – z kolei dla rodziców dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z wydatkiem rzędu od 300 do 500 zł, który dla wielu z nich oznacza bolesne nadszarpnięcie domowego budżetu. Zdaniem ekspertów i analityków, w tym roku przedsiębiorcy zarobią na reformie ok. 200 mln zł, a w przyszłym – aż 325 mln zł.

Podręczniki i przybory szkolne kupujemy najczęściej w księgarniach, choć w ostatnim czasie szybko rośnie ich sprzedaż także w sklepach internetowych. Tak czy siak: – Na wyprawkę dla ucznia klas 1-3 szkoły podstawowej rodzice wydadzą ok. 300 zł, natomiast dla ucznia klas 4-6 i gimnazjum ok. 500 zł – mówi nam Michał Łada, właściciel księgarni „Mr. Book” w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Choćby w porównaniu z rokiem ubiegłym, są to naprawdę duże pieniądze. W górę poszły nie tylko ceny podręczników, lecz także VAT, co oczywiście jest solą w oku większości rodziców. Dlatego też, niektóre księgarnie i sklepy internetowe na własną rękę przygotowały różne rabaty i upusty, które choć trochę odciążą kupujących. Rzecz jasna, w tym także „Mr. Book”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group