Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6419
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centrum w obiektywie

Niedziela, 19 maja 2019, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2019, 9:58
Autor: Patrycja Höller (praktykantka)
Jelenia Góra: Centrum w obiektywie
Fot. Patrycja Höller
Jelenia Góra to niewątpliwie piękne miasto. Zachwyca krajobrazem i architekturą. Wybierając się na spacer po centrum Jeleniej Góry warto zwrócić uwagę na wybudowany w 1718 r. Kościół Łask) i otaczające go kaplice. Mieści się on w pięknym parku z bujną zielenią.

Wychodząc poza jego teren warto skierować się na główny deptak. Tam, kolejno miniemy cerkiew z wmurowanymi krzyżami pokutnymi. Idąc tą drogą zachwycają przepiękne kamienice oraz Brama Wojanowska. Docierając do Placu Ratuszowego, warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć temu, co mieści się wokół.

Ciekawym może okazać się zabytkowy tramwaj stojący tuż przed Ratuszem, w którym kupimy pamiątki związane z Jelenią Górą i okolicami. Ciekawy jest też Szczudlarz Jeleniogórski, wyłaniający się z narożnika Ratusza. Nie znajduje się on tam bez powodu! Jelenia Góra to miasto z najstarszym w Polsce festiwalem teatrów ulicznych.

Opuszczając Plac Ratuszowy, tuż nieopodal mieści się piękna Baszta Zamkowa. Warto wspiąć się schodami na jej szczyt. Stamtąd możemy podziwiać najpiękniejsze widoki!

Twoja reakcja na artykuł?

20
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
5
17%
Smuci
1
3%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group