Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4806
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centrum Jeleniej Góry… do wynajęcia

Niedziela, 4 grudnia 2016, 7:46
Autor: Arkadiusz Kośmider
Jelenia Góra: Centrum Jeleniej Góry… do wynajęcia
Fot. Archiwum
Odwiedziłem ostatnio Jelenią Górę po kilku latach nieobecności. Poszedłem na miasto coś zjeść na obiad. Pamiętałem, że fajna restauracja była przy ul. Krótkiej. Arkadia się nazywała. Kiedy tam doszedłem w oknach pusto i ciemno. Na drzwiach żadnej kartki, gdzie szukać, bo może się gdzieś przenieśli. Trudno. Poszedłem kawałek dalej na Placu Ratuszowy. Pamiętałem, że tam była Kurna Chata. Na miejscu zdziwienie, bo w oknach ciemno i pusto. Zamknięte...

Przy okazji zobaczyłem pustki w lokalu na rogu nieopodal, gdzie kiedyś od zawsze był sklep spożywczy. No trudno, nie ma wyjścia zawracam do Pizzy Hut. Po drodze jeszcze kiosk Ruchu zamknięty jest z kartką: Dam pracę 3200 na rękę i jeszcze jeden lokal, nie pamiętam co tam było. Na trzech dużych szybach napisy DO WYNAJĘCIA i numer telefonu. Smutne. Idę dalej i widzę szyldy Sphinxa. No myślę super, tam jedzenie było dobre. Podchodzę bliżej – drzwi zamknięte, w środku ciemno i pusto. Szlag jasny, to już zaczyna być kłopot bo czasu mało.

Na szczęście Pizza Hut otwarta ale w środku tylko 3 osoby, gdzie zwykle tam było kilkanaście co najmniej w środku tygodnia. Na Konopnickiej też kilka sklepów pustych z kartkami DO WYNAJĘCIA. Ciemne, brudne, odstraszające. Ciekawe kto to wynajmie i po co? - myślę sobie. Skoro ktoś to zamknął bo interes „nie szedł” to nikt teraz tych lokali nie wynajmie. I raczej będą stały puste i smuciły gości. Bo pewnie mieszkańcy do takiego widoku przywykną.

Jak dla mnie, dla byłego mieszkańca, albo przyjezdnego turysty smutny to widok, bo co gorsza w tych pustych lokalach nie było kartek, że np. sklep przeniesiony pod inny adres albo do nowej galerii. Aaaa… Wcześniej zaszedłem jeszcze do Pasażu Grodzkiego. I dopiero tutaj widać dramat! Schody ruchome nie działają, na piętrze ciemno i pustki, na drugim piętrze ciemno i pustki. Na parterze tylko „wysepka” z foliami do telefonów, obok sklep z garniturami i przy wejściu kawiarenka. Na samej górze się fitness klub ostał – na szczęście jeszcze niektórzy o formę swoją dbają. W całym obiekcie działają tylko cztery punkty handlowe. I winda. No dramat na całego. Jak ktoś na co dzień mieszka w dużym mieście np. we Wrocławiu, to się za głowę łapie – jak to możliwe?

Myślę, miasto powoli zamiera… Ale to może tylko centrum zamiera, bo przecież w innych miejscach sporo się dzieje jak się pojeździ i poogląda. Wyrosły dwie nowe galerie handlowe (na razie widać kolorowe i pełne sklepów jak się obok przejeżdża). Jest kolejna Biedronka, Lidl po liftingu ładnie się prezentuje. Tu stare budynki zburzone i już coś nowego w tym miejscu powstaje. Tam blok mieszkalny nowy wybudowany, a gdzie indziej kolejny rośnie. W sumie nie jest tak źle – myślę sobie. Dobrze, że tylko pół godziny od Jeleniej są góry. Dzięki temu i tak tu po drodze się zatrzymam, choćby na kawę w Maku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (79) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group