Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8079
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Cenne prezenty dla ochotników

Czwartek, 17 grudnia 2009, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Cenne prezenty dla ochotników
Fot. KAM
Ponad 16 tysięcy złotych samorządowcy z Lwówka Śląskiego przekazali dla miejscowych strażaków ochotników. Otrzymali sprzęt i umundurowanie. W czasie spotkania padło wiele słów uznania dla strażaków, którzy niejednokrotnie nieśli pomoc mieszkańcom gminy.

Do zakupu sprzętu dołożył się także Zarząd Wojewódzki Ochotniej Straży Pożarnej, który przekazał dofinansowanie w kwocie 14 tysięcy złotych.

Okolicznościowe spotkanie odbyło się w sali lwóweckiego magistrat. Przybyły delegacje strażaków z całej gminy. Nad całą ceremonią rozpoczętą odprawą czuwał komendant OSP Artur Drozdowicz i prezes powiatowy OSP Henryk Leśków.

Dominowały podziękowania dla strażaków za ich codzienny trud włożony w zaangażowanie w pracę, którą wykonują społecznie. – Dziękuję wam za to, że społecznie niesiecie pomoc. Mamy nadzieję, że sprzęt, który ofiarujemy przyda się wam w niesieniu pomocy. Dziękuję wam za trud, który wkładacie w swoją pracę – mówił burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów.

Istotną rolę strażaków podkreślił prezes OSP Henryk Leśków, który wymieniał zasługi strażaków, ale także dziękował za zaangażowanie w każdą akcję strażaków. Henryk Leśków kilkukrotnie dziękował samorządowcom z Lwówka za to, że z roku na rok pomagają strażakom finansując zakup niezbędnego uposażenia. Prezes OSP zaznaczył także, że zrobi wszystko, aby uposażenie strażaków z roku na rok było jeszcze lepsze.

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim Arkadiusz Motylski podkreślił bardzo ważną funkcję strażaków-ochotników. Podziękował za cały rok bardzo dobrej współpracy i duże zaangażowanie strażaków w niesieniu pomocy. Zaznaczył, że coraz więcej strażaków w gminie Lwówek Śląski ma niezbędne szkolenia i doświadczenie w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Słowa uznania przekazała także przewodnicząca rady gminy Teresa Wachal, która zapewniła, że Rada Gminy będzie się starała, aby strażacy byli jak najlepiej uposażeni, bo swoją pracę wykonują społecznie i to jest najcenniejsze.

Jednostki strażaków, które otrzymały dofinansowanie to miedzy innymi: OSP Zbylutów 6355 zł, OSP Płóczki Górne 6606 zł, OSP Chmielno 6751 zł, OSP Sobota 7726 zł, OSP Włodzice 2477 zł. Strażacy otrzymali niezbędne umundurowanie, obuwie, piły spalinowe, radiostacje i węże strażackie. Po spotkaniu burmistrz Ludwik Kaziów zaprosił wszystkich strażaków i zgromadzonych gości na poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
803
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group