Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7283
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cenna lekcja dla młodych muzyków

Środa, 26 czerwca 2019, 12:03
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 6:34
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Cenna lekcja dla młodych muzyków
Fot. Paweł Guszała/PSM
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze mają za sobą kolejne cenne doświadczenie. Wszystko za sprawą uczestnictwa w międzynarodowym projekcie.

Po raz drugi uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej z Jeleniej Góry uczestniczyli w projekcie, którego liderem była strona niemiecka. Dawał on możliwość odbycia warsztatów w międzynarodowym towarzystwie i zebrania cennego doświadczenia. Przed taką szansą w tym roku stanęło 29 uczniów instrumentów smyczkowych, dętych, chórzyści oraz pianista.

Projekt był podzielony na dwie części. Pierwsza to polsko-niemiecko-czesko-białoruskie warsztaty muzyczne, które odbyły się w zamku Hohnstein. W tym czasie dzieci i młodzież przygotowywała się do finałowych koncertów. Druga część projektu to kolejne próby, które zwieńczyły dwa koncerty: w domu kultury w Dippoldiswalde oraz w kościele św. Łukasza w Dreźnie. Młodzi muzycy mieli do wykonania aż 18 utworów. To bardzo dużo, zwłaszcza, że czasu na ich opanowanie nie było zbyt wiele.

Program był bardzo obszerny – zapewnia Urszula Smolska, wicedyrektor PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze. - Poprzednie spotkania odbywały się przez trzy dni, tak więc zrobić tyle pozycji i do tego jeszcze tak trudnych to była wielka sztuka. Utwory od epoki baroku po współczesność, ale wyszło wspaniale. Młodzież jest zadowolona, otrzymała wielki aplauz.

Jednak nie samą nauką człowiek żyje. Oprócz warsztatów i koncertów odbyły się także wycieczki i spotkania integracyjne.

Z tego co się dowiedzieliśmy, wystosowane zostało już zaproszenie dla jeleniogórskich muzyków na kolejną edycję warsztatów w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group