Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7687
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Były preTEXTY, nie było ludzi. Po festiwalu literackim

Sobota, 5 listopada 2011, 9:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Były preTEXTY, nie było ludzi. Po festiwalu literackim
Fot. Petr
Wczoraj, 4 listopada w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska odbył się festiwal literacki preTEXTY, zorganizowany przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

Podczas festiwalu preTEXTY, który odbył się wczoraj w Książnicy Karkonoskiej, młodzi literaci – m.in. Konrad Góra i Jacek Bierut prezentowali fragmenty swojej twórczości. Twórczości bez wątpienia ciekawej i „na czasie”, której, niestety, przyszło posłuchać zaledwie kilka osób.

– Wiadomo festiwal preTEXTY to nie koncert nieżyjącego już Michaela Jacksona czy George’a Michaela, na który przyszłyby tłumy ludzi. Niestety, obecnie imprezy o charakterze literackim nie cieszą się bohaterską frekwencją. A szkoda – bo zazwyczaj jest czego posłuchać. Tu było naprawdę ciekawie: mocna, niekiedy wręcz bolesna poezja; fragmenty nowej książki Bieruta, po prostu, było warto – mówił nam wczoraj Karol Pęcherz, organizator.

Po odczytach w Książnicy Karkonoskiej, w ramach drugiej części festiwalu w klubie KWADRAT przy ul. Bankowej odbył się koncert formacji Chain Smokers z gościnnym udziałem Edwarda Pasewicza. Kolejna edycja projektu – za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group