Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2092
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Była debata o szansach młodych ze wsi

Wiadomości: Janowice Wielkie
Piątek, 11 października 2013, 7:08
Aktualizacja: 7:12
Autor: Org
Fot. Organizator
W środę, (9. października) w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbyło się Forum Lokalne „Dajmy szansę młodym” . Spotkanie poświęcono analizie sytuacji młodzieży i wypracowaniu wspólnych pomysłów, związanych z wyrównywaniem szans młodych ludzi z terenów wiejskich.

W forum wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, sołectw, świetlic, miejscowej szkoły, GOPS, Grupy Odnowy Wsi Janowice Wielkie, organizacji pozarządowych oraz osoby, które współpracują z tymi instytucjami i zainteresowane są działaniami na rzecz młodzieży.

Po przedstawieniu programu i celu forum głos zabrał Artur Łęga z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, który przybliżył pokrótce problematykę dysproporcji w dostępie do edukacji i kultury ale też zaprezentował
możliwości rozwoju społecznego między młodzieżą miejską i wiejską.

Następnie uczestnicy stworzyli swoje profile, poprzez które podzielili się doświadczeniami w pracy na rzecz i z młodzieżą oraz zasobami, którymi mogą wesprzeć grupę w dalszej współpracy.

Gorącą dyskusję wywołały zaprezentowane wyniki diagnozy przeprowadzonej wśród młodzieży z terenu gminy Janowice Wielkie. Rozmawiano o postawach młodzieży, motywacji młodych do działania, możliwościach poprawienia komunikacji międzypokoleniowej. Ponad godzinna dyskusja wyłoniła siedem ważnych obszarów tematycznych, związanych z wyrównywaniem szans młodzieży z terenu gminy Janowice Wielkie. Tematami tymi w przyszłości zajmować się będzie zespół ds. młodzieży. Dyskutowano również nad jego kształtem, potrzebami powołania, zakresem działania i składem.

Po podsumowaniu forum i ewaluacji osoby zainteresowane uczestnictwem w zespole działającym na rzecz młodzieży ustaliły termin kolejnego spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~18 sqandal 11-10-2013 9:19
.... pogadali , podyskutowali i co?.. ano nic następna debata moze jeszcze w tym roku
~Człowiek Koń 11-10-2013 10:34
Szansą dla młodych ze wsi jest rodzina w dużym mieście. Tyle w temacie.
~ 11-10-2013 10:41
Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy....
rymcycymcy 11-10-2013 12:49
Oglądałem kiedyś taki film o Lesiu ze wsi, co miał dziewczynę Bronkę ! :) Film mnie wzruszył, bo ta Bronka umiała pluć pestkami od czereśni na dużą odległość ! :) ...a ja lubię proste dziewczyny ! Lesio, o ile dobrze pamiętam, to chciał zostać kimś ...i został kierowcą ogórka. Plany pokrzyżowała mu jednak jakaś Ania z miasta ! ...co jakby podkreślało w przekazie ogólnym... zalety dziewczyn wiejskich ! :)
~sonia39 11-10-2013 16:23
bajdu bajdu - głupie gadanie za kasę z unii. Nie wiem na czym ma polegać ta różnica - dzieci z janowic kończą studia i pracują na prestiżowych stanowiskach w takim samym procencie jak dzieci z miasta
~ 11-10-2013 18:08
kiepsko u Ciebie z pamięcią, rymcy, Lesio sam zrezygnował z Bronki, Ania była później i zaimponowała mu wykształceniem, a nawet ciągnęła go za uszy, to się wtedy nazywało awansem społecznym - tak teraz o tym się pisze w książkach historycznych
~cosiek 11-10-2013 21:55
szansą dla młodych i zdolnych jest emigracja z tego kraju albo dla tych marnych i mniej zdolnych układziki oraz koneksje w urzędach - tyle w temacie
~cdn 11-10-2013 22:00
jak pojawiła się ewaluacja to musowo spotkanie "bez owoców" na przyszłość z jakiegoś kolejnego unijnego lub samorządowego projektu, gdzie na siłę się ludzi jedynie pseudo-szkoli by cwaniaczki niby wolontariusze wyrwać mogli kasę i to nie małą jako szkoleniowcy, koordynatorzy itp. a słuchacze to jedynie mięso armatnie do podpisania listy obecności oraz ankiet ewaluacyjnych (podstawa rozliczenia kasy z projektu)
rymcycymcy 12-10-2013 1:29
11-10-2013 18:08 | ~ | ...no chyba już mam problem z tym niemieckim doktorem ! :) ...Alc...Hajmlerem ! :) ...czy jakoś tak, ale zapomniałem ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group