Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11286
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Była debata o szansach młodych ze wsi

Piątek, 11 października 2013, 7:08
Aktualizacja: 7:12
Autor: Org
Janowice Wielkie: Była debata o szansach młodych ze wsi
Fot. Organizator
W środę, (9. października) w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbyło się Forum Lokalne „Dajmy szansę młodym” . Spotkanie poświęcono analizie sytuacji młodzieży i wypracowaniu wspólnych pomysłów, związanych z wyrównywaniem szans młodych ludzi z terenów wiejskich.

W forum wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, sołectw, świetlic, miejscowej szkoły, GOPS, Grupy Odnowy Wsi Janowice Wielkie, organizacji pozarządowych oraz osoby, które współpracują z tymi instytucjami i zainteresowane są działaniami na rzecz młodzieży.

Po przedstawieniu programu i celu forum głos zabrał Artur Łęga z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, który przybliżył pokrótce problematykę dysproporcji w dostępie do edukacji i kultury ale też zaprezentował
możliwości rozwoju społecznego między młodzieżą miejską i wiejską.

Następnie uczestnicy stworzyli swoje profile, poprzez które podzielili się doświadczeniami w pracy na rzecz i z młodzieżą oraz zasobami, którymi mogą wesprzeć grupę w dalszej współpracy.

Gorącą dyskusję wywołały zaprezentowane wyniki diagnozy przeprowadzonej wśród młodzieży z terenu gminy Janowice Wielkie. Rozmawiano o postawach młodzieży, motywacji młodych do działania, możliwościach poprawienia komunikacji międzypokoleniowej. Ponad godzinna dyskusja wyłoniła siedem ważnych obszarów tematycznych, związanych z wyrównywaniem szans młodzieży z terenu gminy Janowice Wielkie. Tematami tymi w przyszłości zajmować się będzie zespół ds. młodzieży. Dyskutowano również nad jego kształtem, potrzebami powołania, zakresem działania i składem.

Po podsumowaniu forum i ewaluacji osoby zainteresowane uczestnictwem w zespole działającym na rzecz młodzieży ustaliły termin kolejnego spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group