Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5955
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: BWA ponownie otwarte od poniedziałku (1 lutego)!

Niedziela, 31 stycznia 2021, 13:08
Aktualizacja: 13:11
Autor: BWA
Jelenia Góra: BWA ponownie otwarte od poniedziałku (1 lutego)!
Fot. Użyczone/BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę indywidualną Tadeusza Baranowskiego, rysownika i malarza, jednego z najważniejszych twórców w historii komiksu polskiego. Ekspozycja będzie czynna do 28 lutego.

Baranowski jest artystą wszechstronnym i niebywale płodnym. Jest twórcą popularnych bohaterów komiksowych, takich jak Orient Men, Bąbelek i Kudłaczek, profesor Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, Praktyczny Pan oraz wampiry Szlurp i Burp. Do jego najważniejszych dzieł zaliczyć można komiksy zebrane w albumach pt. „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, „Skąd się bierze woda sodowa”, „Antresolka profesorka Nerwosolka”, „Podróż smokiem Diplodokiem”, „Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady” i innych.

Poczucie humoru Baranowskiego i oryginalny sposób opowiadania popularne są nie tylko w środowisku czytelników komiksów. Jest on artystą ponadpokoleniowym. Posiada dar, dzięki któremu tworzone przez niego fabuły są atrakcyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych odbiorców. Jego sposób obrazowania, skłonność do eksperymentów i rozmach, sprawiają, że wykracza daleko poza granice komiksu tradycyjnego.

Na wystawie są plansze ze wszystkich najważniejszych serii Baranowskiego oraz jego malarstwo. Kurator: Piotr Machłajewski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Działalność BWA jest finansowana z budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group