Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8574
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bursa dla zwierząt

Środa, 4 listopada 2020, 13:43
Aktualizacja: 13:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bursa dla zwierząt
Fot. Organizator
Bursa Szkolna Nr 1 zlokalizowana przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze znana jest ze swoich działań charytatywnych – młodzież, wychowawcy i dyrekcja są zaangażowani społecznie . Organizują paczki mikołajowe, sprzątają świat i zaniedbane nagrobki, pomagają zwierzętom.
Zwierzętom pomagamy w różny sposób - byliśmy organizatorami happeningów „Zerwijmy łańcuchy”, wolontariuszami w Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. W bieżącym roku szkolnym ze względu na pandemię koronawirusa oraz ograniczenia z nim związane wolontariat w schronisku został chwilowo zawieszony, a ponieważ młodzież w Bursie nadal chce pomagać, to wyszli z inicjatywą, aby wspomóc Ośrodek Ochrony i Ratownictwa DIOZ Pałac w Dziwiszowie i wraz ze swoją wychowawczynią - Angeliką Gajewską zorganizowali zbiórkę na rzecz zwierząt pod hasłem „Karma Wraca” - informuje Dorota Mazur, wicedyrektorka Bursy Szkolnej Nr 1.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa bytu czworonożnych przyjaciół oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. W akcję zaangażowała się zarówno społeczność Bursy, jak i pracownicy. Po zakończonej zbiórce pracownicy placówki oświatowej przewieźli wszystkie zebrane dary - koce, kołdry, ręczniki, bieliznę pościelową, legowiska dla zwierząt oraz karmę marki Petner do Ośrodka w Dziwiszowe - podkreślają organizatorzy.

Dyrekcja placówki i nauczyciele-wychowawcy serdecznie dziękują wszystkim wychowankom i ich rodzicom za włączenie się do akcji. Zgodnie z hasłem zbiórki wierzymy, a wręcz jesteśmy pewni, że karma wraca! - dodają pracownicy Bursy i zachęcają wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry do pomocy zwierzętom.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group