Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4263
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Bundeswehra doskonali się w Borach Dolnośląskich

Piątek, 27 czerwca 2008, 10:27
Aktualizacja: 10:28
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Bundeswehra doskonali się w Borach Dolnośląskich
Fot. Archiwum
Grupa niemieckich żołnierzy przyjechała do Świętoszowa pod Bolesławcem, aby wziąć udział w historycznych ćwiczeniach wojskowych. W polskiej jednostce Niemcy dostaną oficerskie awanse.

To wydarzenie bez precedensu. – Niemców gości 10. Brygada Kawalerii Pancernej. Grupa podchorążych Bundeswehry zalicza w Świętoszowie praktyki dowódcze. Jak mówi jeden z nich, Matthias Kuc, ćwiczenia w polskiej jednostce są zwieńczeniem szkolenia trwającego 3,5 roku – doniosło Polskie Radio Wrocław.

Na świętoszowskich poligonach ćwiczą między innymi, plutony kompanii łączności oraz pancerne i ogólnowojskowe Niemcy korzystają z polskiego uzbrojenia, w tym oczywiście ze znanych sobie czołgów Leopard, w które wyposażona jest brygada. Maszyny trafiły do Polski kilka lat temu.

– Uroczystości awansowania niemieckich podchorążych na pierwszy stopień oficerski zaplanowane są na 1 lipca, z udziałem niemieckich dyplomatów i rodzin młodych żołnierzy. Zdarzy się to po raz pierwszy w historii – anonsuje Polskie Radio Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group