Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6718
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Budżet przyjęty, choć jest do poprawki

Sobota, 29 grudnia 2018, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 grudnia 2018, 9:56
Autor: WAC
Piechowice: Budżet przyjęty, choć jest do poprawki
Fot. WAC
Na wczorajszej (28.12) sesji radni Piechowic przyjęli budżet miasta na 2019 rok.

Według uchwalonego planu przychodów i rozchodów miasta na 2019 rok, dochody samorządu Piechowic wyniosą 27,1 miliona złotych, zaś wydatki 30,8 mln zł. Deficyt w wysokości 3,7 mln zł. samorząd chce pokryć pożyczkami i kredytami bankowymi oraz wolnymi środkami budżetowymi.

Choć przyjęcie budżetu odbyło się jednogłośnie (14 radnych głosowało za) już wiadomo, że dokument - będący wynikiem pracy poprzedniej Rady Miasta - ma charakter roboczy i będzie podlegał wielokrotnym zmianom. Między innymi jest w nim zarezerwowana pula środków na rozbiórkę dwóch wiaduktów kolejowych. Tymczasem nowa ekipa rządząca miastem, na czele w burmistrzem Jackiem Kubielskim. chciałaby, aby obiekty zostały: jeden wyremontowany, a drugi przebudowany. To jednak wymagałoby większych nakładów niż ich rozebranie. Wiele wskazuje też, że inny zakres, niż wcześniej wskazywano, będzie miał remont budynku, w którym mieści się piechowicki magistrat.

- W urzędzie na pewno zostanie odnowiony dach – mówi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. - Z racji aury nie można było wykonać tych prac przed końcem 2018 roku. Co do planowanej termomodernizacji, to jestem sceptyczny czy należy łożyć w przyszłym roku aż takie środki na ten budynek, czy się zastanowić docelowo nad zmianą lokalizacji magistratu. Należy rozważać,co powinniśmy zrobić, aby urząd wyglądał godnie, tak jak przystoi na ten czas

Dodajmy, że w budżecie zarezerwowane są środki na wkład własny do zadań zrealizowanych przy wsparciu ze środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pulę pieniędzy przeznaczono też na budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 366, doposażenie placów zabaw w Michałowicach, Piastowie i Piechowicach Dolnych, modernizację oświetlenia ulicznego oraz wykonanie dokumentacji projektowej remontów kilku ulic.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
26%
Złości
5
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group