Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5954
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budynek socjalny do remontu

Środa, 6 grudnia 2017, 8:12
Aktualizacja: Czwartek, 7 grudnia 2017, 7:14
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Budynek socjalny do remontu
Fot. Paweł Guszała
To już pewne, budynek socjalny przy ulicy Wyczółkowskiego 61 w Jeleniej Górze przejdzie w przyszłym roku gruntowny remont. Taką informację usłyszeliśmy od zarządcy – Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

W okolicy ulicy Wyczółkowskiego znajdują się trzy duże budynki socjalne. Dwa zostały już wyremontowane, trzeci czekał od kilku lat na swoją kolej. Władze miasta podjęły decyzję o przeprowadzeniu kompleksowego remontu obiektu z ulicy Wyczółkowskiego 61. To dobra informacja dla jego mieszkańców ale i Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. - W ten sposób ograniczona zostanie utrata ciepła – tłumaczy Jerzy Lenard, dyrektor ZGKiM. - A przy okazji odnowiona zostanie fasada jednego z gorzej wyglądających budynków na terenie naszego miasta - dodaje.

Budynek przejdzie całkowitą odmianę. Przeprowadzona zostanie termomodernizacja, wymiana części okien i drzwi balkonowych, remont klatki schodowej oraz dachu. Gotowe jest już finansowanie dla tej inwestycji. Ponad 70 proc. pieniędzy pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej, prawie 30 proc. pokryje budżet Miasta Jeleniej Góry, część kosztów weźmie na siebie także ZGKiM.

To będzie bardzo duża inwestycja. Koszt całego remontu znany będzie po przetargu, a ten ogłoszony ma być na początku przyszłego roku. Na samą termomodernizację budynku przy ulicy Wyczółkowskiego 61 zarezerwowanych jest około 450 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group