Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7388
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budynek policji w zamian za kompleks WIOŚ

Czwartek, 17 lutego 2011, 9:20
Aktualizacja: 11:46
Autor: Angela
Władze Jeleniej Góry prowadzą rozmowy z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, w sprawie zamiany nieruchomości przy ulicy Warszawskiej, w której obecnie funkcjonuje jeleniogórska delegatura WIOŚ, na inny budynek należący do Skarbu Państwa. Jeśli negocjacje się powiodą miasto będzie mogło w przyszłości zarobić na sprzedaży budynku o wiele więcej pieniędzy.

Od wielu lat jeleniogórski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu funkcjonuje w dzierżawionym od miasta kompleksie budynków przy ul. Warszawskiej. Teraz miasto chce go zamienić na inny budynek, np. po policji. Obecnie z ewentualnej sprzedaży budynku przy ul. Warszawskiej miasto otrzymałoby zaledwie 20 procent.

– W ostatnich dniach rozpoczęliśmy w tym temacie rozmowy z Wojewodą Dolnośląskim oraz Waldemarem Kulaszką, Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska we Wrocławiu, którego jednostka podlega pod Urząd Wojewódzki. Nie ma bowiem sensu, by miasto w dalszym ciągu dzierżawiło budynki przy ul. Warszawskiej. Chcemy bowiem zamienić dotychczas nieruchomość komunalną na nieruchomość skarbu państwa, ponieważ WIOŚ jest instytucją państwową.

Jelenia Góra jako powiat grodzki w imieniu skarbu państwa zarządza też jego nieruchomościami, ale w przypadku sprzedaży do kasy naszego urzędu wpłynęłoby zaledwie 20 procent całej wartości. Chcemy więc oddać WIOŚ ten budynek przy ul. Warszawskiej, a w zamian za to pozyskać inną nieruchomość, np. przejętą od policji i zamienić ją na własność komunalną. Deklaracja chęci zamiany są, więc teraz przystępujemy do wycen, bo muszą być to zamiany ekwiwalentne – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group