Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4348
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budują Biedronkę. Remont skrzyżowania i kłopoty w ruchu

Czwartek, 6 października 2011, 9:55
Aktualizacja: 9:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budują Biedronkę. Remont skrzyżowania i kłopoty w ruchu
Fot. Angela
Jeszcze około dwóch tygodni potrwa przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II – Różyckiego . Roboty wykonywane są na koszt inwestora, który nieopodal zakładu Simet wznosi pawilon Biedronki. Wczoraj przy robotach ziemnych uszkodzono jeden z kabli sygnalizacji świetlnej. Awaria ma być usunięta dzisiaj.

Sygnalizacja świetlna jest nieczynna od wczorajszego popołudnia. W godzinach szczytu tworzyły się tam gigantyczne korki. Kierowcy nie wiedzieli, kto ma na skrzyżowaniu pierwszeństwo i wzajemnie zajeżdżali sobie drogę. Podobną sytuację można było zaobserwować dzisiaj rano. Awaria ma być usunięta już za kilka godzin.

– Zastrzegliśmy wykonawcy, że przebudowa skrzyżowania ma się odbywać przy czynnej sygnalizacji świetlnej i tak było aż do wczoraj, kiedy przy pracach ziemnych uszkodzony został jeden z kabli elektrycznych. Zobowiązaliśmy wykonawcę do usunięcia awarii jeszcze dzisiaj. Przebudowa skrzyżowania, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, wykonywana jest na koszt inwestora budującego dyskont spożywczy Biedronka – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

– Od strony estakady w kierunku Wrocławia, na skrzyżowaniu dobudowany zostanie jeden pas lewoskrętu. Będą więc dwa pasy na wprost i po jednym: lewo- i prawoskrętu. Również wjazd i wyjazd z Biedronki będzie objęty sygnalizacją świetlną. W ramach budowy obiektu oraz dojazdu do niego, wykonawca położy też nową nawierzchnię na części ul. Paderewskiego – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Jak dowiedzieliśmy się od kierownika budowy, obiekt i nowe skrzyżowanie będzie gotowe za około miesiąc. Terminu otwarcia nowej Biedronki jak na razie nikt nie chce zdradzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group