• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 20:55
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7354
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Brzydkie miejsca psują obraz miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 listopada 2007, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Wiele w Jeleniej Górze zakątków urokliwych, ale jeszcze więcej – obrzydliwych. Zepsutych przez architektów, drogowców czy nawet samych mieszkańców, dla których estetyka ulic i kamienic jest sprawą drugorzędną

Proponujemy naszym Internautom zabawę. Coraz powszechniejsze są aparaty fotograficzne, choćby te w telefonach komórkowych. Zwiększa się też wyczulenie ludzi, na to co brzydkie. Takie można wysnuć wnioski po lekturze wielu z Państwa komentarzy.

Pokażcie tę brzydotę na łamach portalu Jelonka.com. Idźcie na spacer. Fotografujcie. Przysyłajcie do nas zdjęcia obrazujące te miejsca, które mogłyby być magiczne, a odstraszają z różnych powodów: czasem niedbalstwa, czasem nieporządku architektonicznego.

Wasze zdjęcia przedstawimy na łamach Jelonki ku uwadze samorządowców, którzy odpowiadają za ład w mieście. Oczywiście nie da się o to zadbać bez współudziału mieszkańców. Liczymy, że może przemówimy do rozsądku tym, którzy nie uważają za stosowne zadbać o własny ogródek, posesję czy też zachowanie czystości na ulicy.

Czekamy na Wasze propozycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Riposta 3-11-2007 10:27
Nie chcę być niesprawiedliwa, ale Jelenia Góra stała się tak brzydkim miastem, tak zaniedbanym, że wystarczy stanąć gdziekolwiek... niestety :( Przykłady? Proszę bardzo! To tylko te, które mam pod ręką ;/ http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1cc46f00d3d937b8 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=040e5c5fa4e73a26
~_rymcycymcy____ 3-11-2007 11:58
Bilbord Gatta to akurat bardzo przyjemny obraz dla oka ;) Ja bym chętnie wrzucił zdjęcie teściowej, ale trzeba dać szansę innym brzydactwom.
studentka 3-11-2007 12:02
A może lepiej było by pokazać to co mamy ładnego. Zamiast tępić głupotę i brzydotę pokazujmy mądrość i piękno. Niech miejsca zadbane inspirują. Równajmy w górę. Weźmy sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy nie wyrzucać petów pod nogi albo pozamiatać kawałek chodnika przed posesją. Pozdrawiam wszystkich nastawionych pozytywnie...:)
~exxon 3-11-2007 13:08
jelenia góra to wiocha,chowa sie nawet za Gorlitz,tam budynki odnowione a u nas na każdej ulicy znajdziesz obskórne,stare, od wojny lub dalej siegając nie remontowane.Taka prawda.
kazimierzp 3-11-2007 13:09
Są przepiękne miejsca w naszym mieście, ale!: - bardzo często ci sami którzy narzekają na brzydote niektórych miejsc wieszaja różne szkaradzieństwa w formie jedynej jemu pieknej, a majace reklamować tego kogos towar czy firmę (znam takie personalne przypadki). Na próby porzadkowania słychac wrzask o wolności osobistej, że to jego itp, itd; - piekne elewacje elektycznych, a wręcz czysto stylowych kamieniczek a na nich oczodoły wypełnione paskudnymi, niepasującymi do reszty okien! Temu komuś wisi jak to z zewnatrz wygląda, jemu w środku jest dobrze. Przy normowaniu - odpowiedź że to jego mieszkania, a na tłumaczenie, że to przecież niszczy się publiczną przestrzeń widać puste pełne totalnego niezrozumienia co mu się mówi! - Widok ludzi w eleganckich ubraniach, w eleganckich samochodach wywalających swe brudy na cudze posesje, wspólnego parku, czy też np do Młynówki. - dyskusje na sesjach Rady Miejskiej (w czasie jednej kadencji - inne nie lepsze!) o tym, że nalezy zabudowaywać wszystko dookoła bo to inaczej nic się nie rozwija. Na nic argumenty architektów i urbanistów o tym, że widok na Karkonosze, sylwetę miasta to wspaniały naturalny bilboard! Do czego to prowadzi to wystarczy spojrzeć na stoki Góry Szybowcowej w Jeżowie, czy też na niektóre odcinki trasy do Szklarskiej Poręby! Takie dyskusje przpominają mi ostatnie sceny z Rewizora Gogola, gdzie Horodniczy wywrzaskuje do widzów: "No z czego się śmiejecie, z siebie się śmiejecie!!!"
rak71 3-11-2007 13:13
Jeśli twoja teściowa jest taka brzydka to duże prawdopodobieństwo że twoja żona tez będzie straszyć na starość(po mamusi,no chyba że wdała się w tatusia heheh)
~paweł 3-11-2007 13:13
Najpiękniej jest tylko w centrum np plac ratuszowy 1-go maja ale juz groszowa okolice podwala straszą tak samo jest w cieplicach piękny plac piastowski ale boczne uliczki zaniedbane identycznie jest na zabobrzu wiec nie ukrywajmy sie w J.G piekne są tylko centrum :(
~jelgór 3-11-2007 14:05
Generalnie, na szczęście dla ekipy rządzącej, Jelenia Góra nie jest brzydkim miastem. Tu i ówdzie widać zaniedbania, zwykle kiedyś naprawiane. Nieliczne brzydkie miejsca to śmierdzące przejście pod PKP, potrzaskane schodki z Pijarskiej na Kopernika, zdewastowany elektrownią wygląd Bobru przy moście Różyckiego (do tego szuwary na całej linii). O Grzybku nie mówię, bo jeleniogórzanom do niczego nie jest potrzebny, może iść w ruinę.
~1982 3-11-2007 14:44
ulica pijarska z rzeczką młynówką - to jest to!
~gość 3-11-2007 14:46
Proponuję galerię pod nazwą 'okienka piwniczne w Jeleniej Górze'
~nicpoń 3-11-2007 15:42
A czemu ma służyć ta publiczna AKCJA - bo na pewno nie promocji i dobrej opinii miasta i jego mieszkańców. Sami mamy sobie pokazywać......? Może zatem, skoro padł pomysł ze strony redakcji - zamiast publikować "bajzel" przesyłać te zdjęcia do Urzędu Miasta a w zamian zacząć promować jak nazwa "Jelonka" wskazuje miasto w sposób pozytywny. To moja sugestia i propozycja...
~_rymcycymcy____ 3-11-2007 16:51
No to dobra, ruszamy w miasto robić foty. Nie podano do kiedy można je nadsyłać ale przypuszczam, że mamy ze dwa tygodnie. Pora roku odpowiednia, bo nawet te całkiem ładne miejsca w mieście wyglądają szaro i ponuro. PS: Raku ...muszę się z Tobą w pewnym stopniu zgodzić, chociaż brzydota teściowych nie zawsze wynika z ich mało atrakcyjnego wyglądu ;)
~Tomek 3-11-2007 17:52
O.K. Chętnie prześle różne "ciekawe " zdjęcia, ale gdzie? Mam telefon z aparatem 3,2 M pixeli i najlepiej prześlę je w postaci MMS-a, tylko na jaki numer telefonu komórkowego?
~mrufka 4-11-2007 16:37
No cóż, moim zdaniem Jelenia Góra ogólnie jest ładnym miastem. Tylko że wszystko ma dwie strony. Tunel koło PKP od dawna wzbudza we mnie wręcz odrazę, tym bardziej, że muszę tamtędy codziennie iść, co nie jest zbyt przyjemne. Ulica Groszowa, Osiedle Robotnicze, Celwiskoza... Często widać też zabytki, które byłyby ładne, gdyby nie to, że są okropnie zaniedbane. Wspomniany Grzybek obraca się w ruinę, ale mało kogo to obchodzi. Z tym całym bałaganem można coś zrobić, tylko teraz do szanownej władzy: sami obywatele nie dadzą rady.
~Daniel 4-11-2007 18:10
Społeczeństwo w Polsce, a także mieszkańcy JG muszą zrozumieć, że wszystko wokół to nasza rzeczywistość często nasza własność, a jeśli nie własność prywatna to dobro wspólne. Z jakim żalem patrzę na zniszczoną "drogę spacerową" na Perłę Zachodu, na samochody stojące na trawnikach na osiedlu Zabobrze, a najgorsza jest obojętność ... .
~kia 20-11-2007 13:33
malo ze brzydkie to jeszcze i brudne i smierdzace a to ostatnie to wynika z faktu ze dymy i smrody z kominow czynia nasze miasto od jesieni do wiosny zadymione zaczadzone i i pelno wszedzie sadzy tak jak w walbrzychu czy tez katowicach a miasto ma range uzdrowiska i co na to rada miasta acha nic bo rada mioasta mieszka tam gdzie dymy i smrody nie dochodza a kogo nie boli temu powoli
~kia 20-11-2007 13:34
malo ze brzydkie to jeszcze i brudne i smierdzace a to ostatnie to wynika z faktu ze dymy i smrody z kominow czynia nasze miasto od jesieni do wiosny zadymione zaczadzone i i pelno wszedzie sadzy tak jak w walbrzychu czy tez katowicach a miasto ma range uzdrowiska i co na to rada miasta acha nic bo rada mioasta mieszka tam gdzie dymy i smrody nie dochodza a kogo nie boli temu powoli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group