Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6780
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brudna ścieżka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Arkadiusz Piekarz
To wstyd, że spacerujący turyści napotykają na takie widoki – donosi w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Na szlaku wiodącym, między innymi, do schroniska Perła Zachodu, jest pełno odpadków.

– Ludzie wyrzucają tu, co popadnie. Plastykowych butelek i opakowań od słodyczy jest cała masa – zaznacza rozmówczyni gazety.
Nieporządek daje się także we znaki cyklistom. Oprócz odpadków jest sporo naniesionego piasku i żwiru, co nie ułatwia jazdy – powiedział dziennikowi jeden z rowerzystów.

Bywalcy szlaku twierdzą, że jeżeli turyści zobaczą taki bałagan, drugi raz już tu nie wrócą. Czy na utrzymaniu traktu w czystości nie zależy samorządowcom?

Gazeta dowiedziała się od zastępcy prezydenta Józefa Sarzyńskiego, że szlak rzeczywiście nie jest objęty bieżącym sprzątaniem. Faktycznie nie ma jednego gospodarza, bo część ścieżki znajduje się na terenie gminy Jeżów Sudecki. Wiceprezydent Sarzyński obiecał jednak, że wyśle ekipę Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry.

Szlak ma cztery kilometry długości. Jego budowa kosztowała ponad 1,6 miliona złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Magister 4-09-2006 11:46
PRzecież tam zawsze przyjdzie chołota zniszczy i naśmieci bo tylko to potrafią.
~Tiger 4-09-2006 13:34
"Czy na utrzymaniu traktu w czystości nie zależy samorządowcom?" - Większości zależy na utrzymaniu się przy "korycie", a nie na czystości szlaków.
~rys 4-09-2006 15:09
- Do Tiglera - Jezeli uzywasz mocnych slow i odwolujesz sie do koryta, to ten ryczacy pysk skieruj we wlasciwa strone. Brakuje nam kultury wzajemnego szacunku a co mowic o szacunku do otaczajacego nas swiata.
~śmieciarz 4-09-2006 22:26
zagonić dzieci do akcji typu "sprzątanie świata" i po kłopocie (jeszcze sie ucieszą że nie ma lekcji)
~Oktawian 5-09-2006 9:04
Ścieżki nie zaśmiecili Niemcy,Czesi tylko my Polacy.I po co pretensje do samorządowców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group