Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6248
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bramy parku przy Kościele Garnizonowym zamknięte na sześć spustów

Sobota, 22 sierpnia 2009, 13:01
Aktualizacja: 13:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bramy parku przy Kościele Garnizonowym zamknięte na sześć spustów
Fot. Angela
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sześć bram parku przy Kościele Garnizonowym będzie codziennie zamykane na klucz. Wczoraj pierwszy raz mieszkańcy nie mieli wstępu na ten teren po 23.00. Dzisiaj bramy otwarto około godziny 6.00 rano.

Pomysł trzymania parku pod kluczem w godzinach nocnych rozważany był od kilka lat. Jego słuszność potwierdzali wandale. Skutki ich działania były i są widoczne do dzisiaj na zabytkowych rzeźbach i kapliczkach cmentarnych.

- Zamknięcie terenu uchroni zabytkowe kamienne rzeźby przed wandalami. Dodatkowo eksponaty kamienne mają zostać do nas przywiezione m.in. z Bolkowa – mówił w maju br., ówczesny wiceprezydent, a dziś wicemarszałek, Jerzy Łużniak.

Wczoraj przed zamknięciem, strażnicy miejscy sprawdzili czy w parku nie ma spacerowiczów, a tych którzy tam przebywali, poproszono o jego opuszczenie. Na zamknięcie bram już zareagowali mieszkańcy, którzy dzwonili do nas wyrażając swoje zdanie na ten temat. Przeciwni są ci, którzy dotychczas korzystali z tego przejścia wracając późnym wieczorem z pracy do domu np. z ulicy I Maja w stronę Zabobrza. Dla zwolenników, cenniejsze od wygody mieszkańców są zabytki. Twierdzą oni, że przejście wokół kościoła to tylko kilka minut drogi, i że zbytnio nie utrudni to życia jeleniogórzanom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group