Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6670
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Brakuje pasów przy cieplickim Tesco

Wtorek, 8 lutego 2011, 8:32
Aktualizacja: 14:34
Autor: Agrafka
Kiedy powstawał cieplicki hipermarket, po przedłużeniu ulicy Malinnik, która łączy z Wolności, wybudowano dodatkowy pas ruchu umożliwiający skomunikowanie sklepu z główną drogą. Zapomniano jednak o trwałych znakach poziomych. Namalowano je byle jak. Dziś śladu po nich nie ma.

– Nikt nie wyznaczył na nowo pasów jezdni białymi liniami i kierowcy muszą jeździć na pamięć. Jest to bardzo niebezpieczny odcinek – mówią zmotoryzowani. Zmieniła się organizacja ruchu, a białych linii, jak nie było, tak nie ma. Ich brak odczuwają także piesi.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów, odpowiedzialny za oznakowanie jeleniogórskich traktów, opóźnienie usprawiedliwia warunkami pogodowymi.
– Tesco oddane było w okresie późnojesiennym, a nawet można powiedzieć zimowym, kiedy nie było warunków na malowanie białych linii i wyznaczania no nowo organizacji ruchu w tym miejscu. Faktycznie lewoskrętny pas włączający do ruchu, bez białych pasów stwarza duże zagrożenie. Najwyraźniej na pozostałych pasach ruchu na ulicy Wolności nałożona była niegdyś farba i z czasem uległa wytarciu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

MZDiM postara się zabezpieczyć to miejsce, czeka jedynie na lepszą pogodę. – Trzeba będzie nałożyć tu farbę grubowarstwowo, na kilka milimetrów i dzięki temu pasy będą dużo trwalsze. Wystąpimy również do Tesco, aby chociaż tymczasowo zabezpieczono ten fragment skrzyżowania ulic Malinnik i Wolności – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group