Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3337
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Brak pamięci pcha w nieszczęście

Niedziela, 16 listopada 2008, 14:24
Aktualizacja: 14:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Brak pamięci pcha w nieszczęście
Fot. Archiwum
W miniony piątek przez cztery godziny linią numer siedem MZK w Jeleniej Górze jeździł w kółko chory na alzheimera 85–latek z Łomnicy. Mężczyznę zauważył kierowca autobusu, który zawiadomił odpowiednie służby. Dzięki temu staruszek bezpiecznie wrócił do domu.

W jaki sposób staruszek znalazł się w Jeleniej Górze i dlaczego na wycieczkę po stolicy Karkonoszy upodobał sobie akurat „siódemkę”? Wezwani na miejsce przez kierowcę MZK strażnicy miejscy nie mogli się bowiem porozumieć z 85 – latkiem.

Nie pamiętał on gdzie mieszka, ile ma lat i jak się nazywa i w jakim celu jeździ w kółko po mieście. Po dłuższym dochodzeniu okazało się, że jest on mieszkańcem Łomnicy i mieszka sam. Opiekują się nim tylko sąsiedzi. Jego córka wyjechała i zamieszkała bowiem gdzieś w innym rejonie Polski. Nie była to pierwsza wycieczka starszego pana po Jeleniej Górze. Wielokrotnie był on już zatrzymywany w podobnej sytuacji przez policję.

Strażnicy miejscy i policja apelują do rodzin i opiekunów osób starszych o nie pozostawianie ich samych w domu. W wielu przypadkach takie samotne wyjścia z domu kończą się bowiem dla osób starszych tragicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group